ՊՆ. Սահմանին նկատելի է հատկապես փոքր ստորաբաժանումների ակտիվություն
«Սահմանի ադրբեջանական հատվածում հակառակորդի ակտիվությունը պահպանվում է: Նկատելի է հատկապես փոքր ստորաբաժանումների տեղաշարժ: Հրադադարի ռեժիմի խախտումներն առավել հաճախակի բնույթ են ստացել, նախորդ գիշեր հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցների թիվը զգալիորեն աճել է»,- այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը` մեկնաբանելով հայ-ադրբեջանական սահմանում իրավիճակը:
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ սահմանի ադրբեջանական կողմում զինտեխնիկայի և հատուկ ստորաբաժանումների կուտակումներ են նկատվում:
«Մենք հետևում ենք հակառակորդի կողմից իրականացվող ցանկացած շարժի և անհրաժեշտության դեպքում համապատասխան քայլեր կձեռնարկենք՝ չեզոքացնելու հակառակորդի կողմից ձեռնարկվող ցանկացած սադրանք»,- հավելեց նա:

Defense Ministry: Movements of small units noticeable in border zone
“The enemy continues to be active in Azerbaijani section of the border zone. The movements of small military units are especially noticeable. Ceasefire violations have become more frequent, the number of shots fired from the enemy’s side notably increased last night, “Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisian told Aysor.am when commenting on the situation at the Armenian-Azerbaijani border.
Aysor.am was informed earlier that military equipment and special units were being accumulated in the Azerbaijani section of the border zone.
“We are following the movements of the enemy and are ready to take the respective steps if necessary in order to neutralize any provocation of the enemy,” the spokesman added.