«Արմավիայի» տոմսերի գումարը հետ կվերադարձվի 14 օրվա ընթացքում
Բոլոր նրանք, ովքեր տոմսեր են գնել «Արմավիա» ավիաընկերությունից, իրենց տոմսերի գումարները հետ կստանան, եթե նույնիսկ տոմսերը գնել են օնլայն տարբերակով: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց «Արմավիա» ավիաընկերության մամուլի խոսնակ Նանա Ավետիսովան:
«Օնլայն տարբերակով կամ Արմավիայից գնված տոմսերի դիմաց գումարը մարդիկ կարող են ստանալ 14 օրվա ընթացքում»,- հավելեց Ն. Ավետիսովան:
Իսկ այն մարդիկ, ովքեր իրենց տոմսերը գնել են տուրիստական գործակալություններից, գումարը, նրա խոսքով, պետք է պահանջեն հենց գործակալություններից, «քանի որ տոմսերի գումարները Արմավիան դեռ չի ստացել»:
Ն. Ավետիսովան նկատեց, որ մինչև հոկտեմբերի 26-ի թռիչքների տոմսերը վաճառված են, և այդ տոմսերի գումարների վերադարձն ավելի ուշ կլինի:
«Արմավիա» ընկերության ներկայացուցիչը հասարկությանը կոչ արեց խուճապի չմատնվել, քանի գումարն ամբողջությամբ հետ է վերադարձվելու:

All those who bought their tickets from the Armavia airline’s offices will get a refund, even if they bought their tickets online, the airline’s spokeswoman Nana Avetisova told Ayosr.am.
“The prices of tickets purchased from Armavia or online will be refunded within 14 days,” N. Avetisova added.
In her words, those who bought tickets from travel agencies will have to claim a refund from those travel agencies because “Armavia did not receive those sums”.
Avetisova said the tickets of flights to be operated until October 26 have been sold, and refunds for these tickets will be paid later.