Երևանի թիվ 52 դպրոցում GOSPEL ծրագրով կառուցվում է մարզահրապարակ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը այցելել է Երևանի համար 52 հիմնական դպրոց, որտեղ եվրոպական GOSPEL ծրագրով կառուցվում է երեք մարզադաշտերից բաղկացած բազմաֆունկցիոնալ մարզահրապարակ։
Երևանի քաղաքապետարանի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ նախագծի համաձայն, բազմաֆունկցիոնալ մարզահրապարակը նախատեսված է նաև հաշմանդամների համար։
Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանում գործող համար 52 դպրոցի բակում մարզահրապարակի կառուցումը Եվրոպական Միության կողմից ֆինանսավորվող և Երևանի քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող առաջին ծրագիրն է։
«Սա ներդրումային ծրագիր է, որն իրականացնում ենք Մարսել քաղաքի հետ համագործակցելով: Ծրագրի իրականացման արդյունքում, Շենգավիթ վարչական շրջանում, կունենանք սպորտային խաղահրապարակ, որից կօգտվեն ոչ միայն դպրոց հաճախող աշակերտները, այլև հարակից բակերի երեխաները»,– նշել է քաղաքապետը դպրոցի աշխատակազմի և թաղամասի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ։

Ереванская школа № 52 будет иметь многофункциональную спортивную площадку
Мэр Еревана Тарон Маргарян посетил сегодня основную школу № 52 административного района Шенгавит, где по европейской программе GOSPEL осуществляется строительство многофункциональной спортивной площадки.
Как сообщает пресс-служба мэрии Еревана, согласно проекту, многофункциональная спортивная площадка предусмотрена также для инвалидов.
Строительство многофункциональной спортивной площадки во дворе школы № 52 административной общины Шенгавит – это первая программа, финансируемая Европейским союзом и реализуемая мэрией Еревана.
«Это инвестиционная программа, которая осуществляется при сотрудничестве с городом Марсель. В результате реализации этой программы мы будем иметь в административном районе Шенгавит спортивную площадку, которой будут пользоваться не только ученики школы, но дети соседних дворов», - отметил Тарон Маргарян в ходе встречи с учителями школы и жителями района.