«Ես կլինեմ Ազատության հրապարակում, որ Ս. Սարգսյանը չմտածի` համակերպվել եմ»
Ապրլինի 9-ին ոչ մի ցնցում, ոչ մի բախում չի լինելու. Այդ օրը բոլոր մարզերից եկած ժողովուրդը տոնելու է իր հաղթանակը, որը տարել է փետրվարի 18-ին: Իջևանում այս մասին հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա կոչ արեց մասնակցել ապրիլի 9-ի տոնակատարությանը, որովհետև այդ տոնով շատ բան է որոշվելու. «Այդ օրը վերահաստատելու ենք, որ չենք ապրելու բռնապետական երկրում»:
Ն. Փաշինյանն ասաց նաև, որ ապրիլի 9-ին Ազատության հրապարակում է լինելու, որպեսզի «Սերժ Սարգսյանը հանկարծ չմտածի, որ ես ու մենք համակերպվել ենք իր բռնապետության հետ»:

Pashinian: On April 9 we will affirm we will not live in dictatorial state
“There will no upheavals or clashes on April 9. On that day people will come from all regions of Armenia to celebrate the victory they won on February 18,” deputy of “Armenian National Congress” parliamentary faction Nikol Pashinian said in Ijevan today.
He called on everyone to participate in the April 9 event. “On that day we will reaffirm that we will not live in a dictatorial country,” he stated.
Pashinian said he will be in Liberty Square of Yerevan on April 9 lest “Serzh Sargsyan should think that the others and I have accepted his dictatorship”.