Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Վիկտոր Ցվիրկունին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության (ՍԾՏՀ) կազմակերպության միջազգային մշտական քարտուղարության գլխավոր քարտուղար Վիկտոր Ցվիրկունին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ՍԾՏՀ կազմակերպության ընթացիկ գործունեությանը, կարևորել կազմակերպության արդյունավետության բարձրացման անհրաժեշտությունը, ինչպես նաև քննարկել ս.թ. հուլիսին ՍԾՏՀ կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթություններին ու քարտուղարության աշխատանքին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը կողմ է և մշտապես հանդես է եկել ի նպաստ տարածաշրջանային ինտեգրացիոն բազմակողմ գործընթացների խորացման ու այդ հարցում կարևորում է ՍԾՏՀ կազմակերպության դերը:
Հայաստանի նախագահության շրջանում, Սերժ Սարգսյանի հավաստմամբ, ջանքեր կներդրվեն կազմակերպության աշխատանքն ավելի ակտիվացնելու, անդամ երկրների միջև տարբեր ոլորտներում փոխգործակցությունը խթանելու գործում:

Armenian President Serzh Sargsyan received today Secretary General of the Organization of Black Sea Economic Cooperation (BSEC) Victor Tsvirkun, the presidential press service reported.
The interlocutors discussed the current activities of BSEC, stressing the importance of improving their efficiency, the priorities of Armenia’s chairmanship of BSEC in July 2013, and the issues related to work of the BSEC Secretariat.
Serzh Sargsyan said Armenia is in favor of deepening the regional integration processes and attaches importance to BSEC’s role in this issue.
The head of the state stressed that during its chairmanship, Armenia will do its best to promote the organization’s activities and cooperation between BSEC member states in various spheres.