Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Վիկտոր Ցվիրկունին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության (ՍԾՏՀ) կազմակերպության միջազգային մշտական քարտուղարության գլխավոր քարտուղար Վիկտոր Ցվիրկունին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ՍԾՏՀ կազմակերպության ընթացիկ գործունեությանը, կարևորել կազմակերպության արդյունավետության բարձրացման անհրաժեշտությունը, ինչպես նաև քննարկել ս.թ. հուլիսին ՍԾՏՀ կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթություններին ու քարտուղարության աշխատանքին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը կողմ է և մշտապես հանդես է եկել ի նպաստ տարածաշրջանային ինտեգրացիոն բազմակողմ գործընթացների խորացման ու այդ հարցում կարևորում է ՍԾՏՀ կազմակերպության դերը:
Հայաստանի նախագահության շրջանում, Սերժ Սարգսյանի հավաստմամբ, ջանքեր կներդրվեն կազմակերպության աշխատանքն ավելի ակտիվացնելու, անդամ երկրների միջև տարբեր ոլորտներում փոխգործակցությունը խթանելու գործում:

Серж Саргсян: Армения выступает за региональные интеграционные процессы
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня генерального секретаря Постоянного международного секретариата Организации Черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС) Виктора Цвиркуна. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
В ходе встречи собеседники обратились к текущей деятельности ОЧЭС, отметили важность повышения эффективности организации, а также обсудили приоритеты председательства Армении в ОЧЭС с июля этого года и вопросы, касающиеся работы секретариата.
Президент Серж Саргсян отметил, что Армения является сторонницей, и постоянно выступала за углубление региональных интеграционных многосторонних процессов и придает важность роли ОЧЭС в этом вопросе.
Глава государства подчеркнул, что в период председательства Армении будут приложены усилия для большей активизации работ организации и стимулирования взаимодействия между странами-членами ОЧЭС в различных сферах.