Հայաստանի ԱԳ նախարարն ընդունեց Լեհաստանի փոխարտգործնախարարին
Այսօր ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Լեհաստանի փոխարտգործնախարար Կատարժինա Պելչինսկա-Նալեչին։
Հանդիպման ընթացքում երկուստեք գոհունակություն հայտնվեց Հայաստանի և Լեհաստանի միջև հաստատված բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության, միջխորհրդարանական շփումների, զարգացող առևտրատնտեսական համագործակցության, հումանիտար փոխանակումների կապակցությամբ:
Բանակցությունների օրակարգում էին Հայաստան-Եվրոպական Միություն հարաբերությունները, ԵՄ Արևելյան գործընկերության նախաձեռնության շրջանակներում ընթացող գործընթացները։
Զրուցակիցներն անդրադարձ կատարեցին նաև միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք խնդիրների: Նախարար Նալբանդյանը ներկայացրեց արցախյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և միջազգային հանրության կողմից ձեռնարկվող ջանքերը։

Глава МИД Армении принял замминистра иностранных дел Польши
Сегодня министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял замминистра иностранных дел Польши Катаржину Пельчинска-Налеч.
Как передает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи стороны выразили удовлетворение высоким уровнем политического диалога между Арменией и Польшей, межпарламентских контактов, а также торгово-экономическим сотрудничеством и гуманитарным обменом.
Собеседники обсудили отношения между Арменией и ЕС, а также процессы в рамках инициативы «Восточное партнерство».
Эдвард Налбандян и Катаржина Пельчинска-Налеч коснулись ряда международных и региональных вопросов. Эдвард Налбандян представил усилия, предпринимаемые Арменией и международным сообществом в направлении мирного урегулирования карабахского конфликта.