ՀՀ պատգամավոր. Ո՞ւմ էր ուղղված Գ.Ծառուկյանի խոսքը, թողնենք հետագային
«Ես ինքս՝ որպես քաղաքական գործիչ, երբեք որևէ մեկի հասցեին անձնական վիրավորանք չեմ հնչեցրել, քանի որ ինձ համար կա միայն մեկ ուղղություն` խոսել ու առաջնորդվել միայն այն փաստարկներով, որոնք գոյություն ունեն: Այնպես որ ո՞ւմ էր ուղղված Գ. Ծառուկյանի այդ խոսքը, թողնենք հետագային»,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության քարտուղար Հովհաննես Սահակյանը` հավելելով, թե Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությանը ոչ արձագանքելու խնդիր չկա:
ՀՀԿ-ն, Հ. Սահակյանի խոսքով, չափի զգացողություն միշտ ունեցել է. «Այնպես որ թող զգոն լինեն այն մարդիկ, որոնք երբեմն այդ անձնական վիրավորանքին են անցնում, որովհետև չեմ կարծում, թե մենք երբևէ վարանել ենք նրանց պատասխան տալուց` անկախ հայտարարության տեքստից»:
Դիտարկմանը, թե Երևանի ավագանու նախորդ  ընտրություններն անցել են  լարված մթնոլորտում, որի կիզակետում ՀՀԿ-ԲՀԿ բախումներն էին Երևանի տարբեր վարչական շրջաններում, ինչ կլինի այս ընտրություններում, Հ. Սահակյանն ասաց, թե մենք պետություն ենք և պետք է ամեն ինչ իրականացնենք ու կատարենք օրենքի սահմաններում:
«Ես վստահ եմ, որ այն չարագործները, չարամիտներն ու ինքնագործունեությամբ զբաղվողները, նաև իրենց վրա ավելի շատ պատասխանատվություն ու իրավունքներ վերցնողները օրենքի շրջանակում անպայման պատասխանատվության կենթարկվեն»,- ասաց Հ. Սահակյան:

О.Саакян: Кому были адресованы слова Гагика Царукяна, оставим на будущее
«Лично я, как политический деятель, никогда не озвучивал в чей-либо адрес личных оскорблений, так как для меня существует только один путь: говорить и руководствоваться только реальными фактами. Так что, кому были адресованы слова Гагика Царукяна, оставим на будущее», - заявил сегодня журналистам в парламенте секретарь парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Ованнес Саакян. Как отметил депутат, необходимости реагировать на заявление лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна нет.
Отметим, накануне в первый день агитационной кампании к предстоящим выборам в Совет старейшин Еревана, лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян в кинотеатре «Москва», в частности, заявил: «Если кто-то попытается обидеть или оскорбить члена ППА, то я буду рассматривать это как личное оскорбление, и он будет иметь дело со мной».
По словам О.Саакяна, у РПА всегда было чувство меры: «Так что, пусть все остальные люди или команды, которые иногда переходят к личным оскорблениям, будут более внимательны, поскольку, на мой взгляд, мы всегда без колебаний отвечали им, вне зависимости от текста заявления».
На замечание о том, что предыдущие выборы в Совет старейшин Еревана прошли в напряженной атмосфере и в их эпицентре были столкновения РПА и «Процветающей Армении» в различных административных округах Еревана, чего можно ожидать в данном контексте на этих выборах, Ованнес Саакян заявил: «Мы должны все делать в рамках закона».
«Я уверен, что злодеи, злоумышленники и занимающиеся самодеятельностью, а также те, кто превышает свои полномочия, будут привлечены к ответственности», - сказал он.