ԱԺ նախագահը՝ Ավագանու ընտրությունների մասին. Որևէ մեկի հետ չենք մարտնչելու
Մենք ամեն ինչ անելու ենք, որ Ավագանու ընտրություններն անցնեն կոռեկտության սահմաններում, և հաղթի ՀՀԿ-ն: ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում, խոսելով մայիսի 5-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրությունների մասին, այս մասին ասաց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Խորհրդարանի ղեկավարն ասաց, որ իրենք որևէ քաղաքական ուժի երբևէ չեն ստորադասել և բոլորին համարում են իրենց մրցակից. «Որևէ մեկի հետ մենք չենք մարտնչում: Փորձելու ենք այնպես անել, որ մեր ավագանիների թիվը քաղաքապետարանում շատ լինի»:
Ինչ վերավերում է ապագա կառավարությանը, Հ. Աբրահամյանը նշեց, որ հարցը կքննարկվի միայն Սերժ Սարգսյանի երդմնակալության արարողությունից հետո:

Abrahamian on municipal elections: We do not fight against anyone
We will do everything so that the elections to Yerevan Council of Elders will be held in an atmosphere of correctness and the Republican Party will win, National Assembly Speaker Hovik Abrahamian stated during a talk with reporters in the NA today, when discussing the May 5 elections to the Council of Elders.
He said they consider all the political forces their opponents. “We do not fight against anyone. We will try to have many representatives in the Council”.
As regards the future government, Hovik Abrahamian said this issue will be discussed only after Serzh Sargsyan’s inauguration.