10 ակտիվիստների բերման են ենթարկել ոստիկանության բաժանմունք
10 ակտիվիստների բերման են ենթարկել ոստիկանության բաժանմունք: Զարուհի Փոստանջյանը ոստիկաններից պահանջում է, որ նրանց հետ բերեն` այն  պայմանով, որ բերման ենթարկված ցուցարարներին ազատ արձակեն: Հենց այս պահին ոստիկանները հետ բերեցին բերման ենթարկված երիտասարդներից մեկին:
Ելույթ ունեցավ կինոռեժիսոր Արշակ Զաքարյանը, ով բարձրախոսով հայտարարեց, որ րոպեներ առաջ խոսել է Անդրիաս Ղուկասյանի հետ, ով ևս ժողովրդին կոչ է արել բախումներից խուսափելու համար հետ գնալ:
Նա նշեց, որ Ա. Ղուկասյանը իրեն հայտնել է, որ  վարչական տույժի է ենթարկվել և երկու ժամից կմիանա ժողովրդին:

Полиция задержала 10 активистов сидячей акции протеста на ул. Баграмяна
Десять активистов, участников сидячей акции протеста у перекрестка улиц Баграмяна и Исаакяна были подвергнуты приводу. Член партии «Наследие» Заруи Постанджян требует у сотрудников полиции, вернуть их на условии, что задержанных демонстрантов освободят. В эти минуты сотрудники полиции уже привели одного из задержанных активистов.
Перед демонстрантами выступил кинорежиссер Аршак Закарян, сообщив, что минуты назад говорил с Андриасом Гукасяном, который призвал народ отойти назад, чтобы избежать столкновения с полицией.
Он отметил, что А.Гукасян сообщил ему, что в его отношении назначен административный штраф и через два часа он присоединится к демонстрантам.