Ոստիկանություն. Երթը այլևս չի կարող համարվել խաղաղ
ՀՀ ոստիկանությունը Բաղրամյան պողոտայում մի քանի անգամ դիմեց լիազոր մարմնի որոշումը խախտելով երթի կազմակերպման փորձ անողներին, զգուշացնելով, որ երթը այլևս չի կարող համարվել խաղաղ` դրանից բխող բոլոր իրավական հետևանքներով: Այս մասին ասված է Ոստիկանության հայտարարության մեջ:
ՀՀ ոստիկանությունը պահանջեց սթափվել և թույլ չտալ բախումներ, որոնք անխուսափելի են լինելու հակաիրավական վարքագծի շարունակման պարագայում:
ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարեց, որ առանց որևէ հապաղման կիրառելու է օրենքներով ոստիկանությանը վերապահված բոլոր հնարավորությունները` հակաիրավական գործողությունները կանխելու համար, և իր լիազորությունների շրջանակներում պատասխանատվության է ենթարկելու հավաքներին վերաբերող օրենքի պահանջները և հասարակական կարգն ու անվտանգությունը խախտած բոլոր անձանց:
Ոստիկանության կողմից երթի մասնակիցներին տրամադրվեց ողջամիտ ժամկետ՝ Բաղրամյան պողոտան ազատելու համար, սակայն ոստիկանության կոչերն ու հորդորները մնացին անպատասխան:
Ընդգծված հակաիրավական վարքագիծ դրսևորած մի քանի մասնակիցների ոստիկանությունը հեռացրել է նշված տարածքից, և նրանք կենթարկվեն վարչական պատասխատվության:

Полиция Армении: Шествие более не может считаться мирным
Полиция Армении на проспекте Баграмяна несколько раз обратилась к демонстрантам, которые пытались организовать шествие, нарушающее решение уполномоченного органа. Стражи правопорядка предупредили демонстрантов, что шествие более не может считаться мирным со всеми исходящими из этого правовыми последствиями.
Полиция Армении потребовала образумиться и не допускать столкновений, которые будут неизбежны в случае продолжения подобного противоправного поведения.
Полиция РА подчеркнула, что незамедлительно применит все возможности, которые предоставляют правоохранительным органам законы, для предотвращения противоправных действий, и в рамках своих полномочий призовет к ответственности всех лиц, нарушивших требования закона о собраниях, общественный порядок и безопасность.
Полиция дала участникам шествия срок, по истечении которого они должны были освободить проспект Баграмяна, однако призывы полиции остались без ответа.
Нескольких участников акции, продемонстрировавших противоправное поведение, полиция удалила с указанной территории, они понесут административное наказание.