Րաֆֆի Հովհաննիսյան` Ի՞նձ եք սուլում. Ժողովուրդ՝ հիմա
«Ես պատրաստ եմ վաղը մեկնելու Մոսկա, պարոն Պուտինին տանելու հայ ժողովրդի հաղթանակը»,- Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` հավելելով, թե պատրաստ է նաև այլ պետություններ տանել այդ հաղթանակը:
Ազատության հրապարակում ժողովուրդը բղավում էր «Հի-մա- հի-մա», ինչին Հովհաննիսյանն արձագանքեց, թե ընդունում է ժողովրդի խորհուրդը, ինչը կրկնեց երեք անգամ՝ նշելով, որ նրանք էլ պետք է ընդունեն իր խորհուրդը: Այդ պահին հավաքվածներից մեկը բղավեց. «Երկաթը տաք-տաք են ծեծում», որին չարձագանքեց Հովհաննիսյանը:
«Ամսի 12-ին….»,- դեռ խոսքը չավարտած ժողովուրդը սկսեց սուլել, Հովհաննիսյանն էլ հարցրեց, թե իրե՞ն են սուլում, ինչին ժողովուրդն արձագանքեց, «Հի-մա, հի-մա….». Այնուամենայնիվ, Հովհաննիսյանը շարունակեց, թե ամսի 12-ին ժամը վեցին Ազատության հրապարակում երկու ժամանոց հավաք է լինելու:
«Մի ժամ ներկայացնելու եմ Հայաստանի ապագա իշխանության կառուցվածքը, երկրորդ ժամը ներկմայացնելու եմ «Բարև երևան» դաշինքը»,- ներկայացրեց Հովհաննիսյանը:
Նա ասաց, ոև Սերժ Սարգսյանը և Վեհափառը դավաճանել են հայ ժողովրդին և պիտի պատասխան տան ժողովրդին:
Հովհաննիսյանն ասաց, որ նախագահական նստավայրում կերուխումն ավարտվել է և իրենք պետք է գնան իրենց նստավար:

Р.Ованнисян готов встретиться с Путиным, чтобы «вернуть победу народу»
Немногим ранее на площади Свободы в Ереване лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян отметил, что готов завтра утром отправиться в Россию на встречу с президентом РФ Владимиром Путиным с целью «вернуть победу народа».
Участники митинга на площади Свободы скандировали «Сейчас, сейчас!», в ответ на это Раффи Ованнисян заявил, что принимает призыв граждан, однако они также должны принять его призыв. В эту минуту один из участников митинга закричал: «Куй железо, пока горячо», не дав договорить лидеру «Наследия».
Тем не менее, лидер партии «Наследие» объявил, что 12 апреля в 18:00 на площади Свободы состоится двухчасовой митинг.
«Вначале мы представим будущую структуру структуры правительства, а затем союз партий „Здравствуй, Ереван”», - сказал Р.Ованнисян.
Он отметил, что Серж Саргсян и Католикос Всех армян предали армянский народ и должны ответить перед народом.