Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Սերգեյ Իվանովին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ նախագահի պաշտոնի ստանձնման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցելու առիթով Հայաստան ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Սերգեյ Իվանովին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից:
Նախագահը նշել է, թե ուրախ է մեր երկրում ողջունելու ՌԴ բարձրաստիճան հյուրին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները երկուստեք գոհունակությամբ են արձանագրել հայ-ռուսական քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը՝ ընդգծելով, որ երկու երկրների միջև ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունները հաջողությամբ զարգանում են համագործակցության բոլոր ուղղություններով: Այդ հարաբերությունների ամրապնդման և խորացման գործում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մեծապես կարևորել է Սերգեյ Իվանովի անձնական ներդրումը:
ՌԴ պատվիրակության անունից Սերգեյ Իվանովը ևս մեկ անգամ շնորհավորել և հաջողություններ է մաղթել Նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ պաշտոնավարման հետագա հինգ տարիներին և վստահություն հայտնել, որ հայ ժողովրդի ընտրությունը կնպաստի Հայաստանի առավել հզորացմանը, երկրում բարեկեցության բարձրացմանը, նաև հայ-ռուսական անխախտ և ամուր բարեկամական հարաբերությունների պահպանմանն ու զարգացմանը:
ՀՀ նախագահը և ՌԴ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը քննարկել են մի շարք ոլորտներում փոխգործակցությանն ու ընթացիկ ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Президент Армении принял главу администрации президента России С.Иванова
Президент Серж Саргсян принял сегодня руководителя администрации президента России Сергея Иванова, прибывшего в Ереван для участия в церемонии инаугурации президента Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Серж Саргсян отметил, что он рад приветствовать в Армении высокопоставленного российского гостя и возглавляемую им делегацию. В ходе встречи собеседники с удовлетворением отметили высокий уровень армяно-российского политического диалога, подчеркнув, что стратегические отношения между двумя странами успешно развиваются по всем направлениям. В деле укрепления и углубления этих отношений Серж Саргсян отметил и личный вклад Сергея Иванова.
Сергей Иванов от имени делегации России, еще раз поздравив Сержа Саргсяна с переизбранием на пост президента, пожелал ему успехов в течение следующих 5 лет президентства и выразил уверенность, что выбор армянского народа будет способствовать увеличению мощи Армении, повышению уровня благосостояния в стране, а также сохранению и развитию армяно-российских дружеских отношений.
Серж Саргсян и Сергей Иванов обсудили также вопросы, касающиеся двустороннего сотрудничества в разных сферах и текущих программ.