Անդրիաս Ղուկասյանին բերման են ենթարկել ոստիկանություն
ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Անդրիաս Ղուկասյանին բերման են ենթարկել ոստիկանություն: Aysor.am-ի թղթակցի` հարցին, թե ի՞նչ պատճառով են նրան բերման ենթարկել, ոստիկանության աշխատակիցը պատասխանեց. «ՀՀ Ոստիկանության կայքում համապատասխան ծանուցումը կլինի»:
Հարցին, թե ո՞ւր են  նրան տարել, նա ասաց՝ ոստիկանության մոտակա բաժանմունք:
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ ոստիկանները զգուշացրել էին, որ քաղաքացիներն ունեն 15 րոպե ժամանակ՝ Բաղրամյան պողոտան լքելու համար: Հրահանգին չենթարկվողներին և ակնհայտ հակաօրինական կեցվածք ցուցաբերողներին բերման են ենթարկել:
Նշենք, որ այս պահին «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Անահիտ Բաշխյանը և Զարուհի Փոստանջյանը բանակցում են ոստիկանների հետ, Զ. Փոստանջյանը պահանջում է, որ բացեն Բաղրամյան պողոտան:

Andrias Ghukasian taken to police
Former presidential candidate Andrias Ghukasian has been taken to the police. In response to the question of Aysor.am why he was taken to the police, a policeman said: “The relevant information will be available at the website of Armenian Police”. When asked where Ghukasian was taken, the policeman replied: “To the nearest police station”.
Let us remind you that this evening the police warned demonstrators that they have 15 minutes to leave the area. Those who disobeyed their demands or behaved unlawfully have been taken to the police.
Two female members of Heritage party – Anahit Bakhshian and Zaruhi Postanjian started negotiations with policemen. Z. Postanjian demanded that they open Baghramian Avenue