Պռոշյանի գյուղապետի սպանության քրգործի վերաբերյալ նոր մանրամասներ կան
Ապրիլի 2-ին Կոտայքի մարզի Պռոշյան գյուղում կատարված նույն գյուղի գյուղապետ Հրաչ Մուրադյանի սպանության փաստով հարուցված քրեական գործով վարույթ իրականացնող մարմնի որոշման հիման վրա Արտակ Պետրոսյանը ազատվել է արգելանքից, իսկ Արայիկ Պետրոսյանի դեմքից և քթից, ինչպես նաև նրա կողմից դեպքի օրը շահագործված «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահից՝ առջևի աջ կողմի մեջտեղի հենակի ներսի կողմից, առջևի ձախ դռան շրջանակից և պաստառի ներսի կողմից, համեմատական հետազոտության նպատակով խծուծների վրա վերցված նմուշներում դատաքիմիական փորձաքննությամբ հայտնաբերվել են կրակոցի արգասիքներ հանդիսացող անտիմոնի մետաղացման հետքեր:
ՀՀ ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության հատկապես կարևոր գործերով քննության վարչությունում քննվող քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է: Այս մասին տեղեկանում ենք Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:

New details about the Proshian village head murder case have been announced. We would remind you that Hrach Muradian, the head of Proshian village administration in Kotayk province, was killed on April 2.
The Armenian police said that by a decision of the investigation body, one of the two suspects detained earlier – Artak Petrosian has been released from custody. As regards another man, Ara Petrosian, as a result of a chemical analysis, gunshot residue particles have been found in the samples taken from the suspect’s face and nose and the inside VAZ-2121 car he drove on April 2.
The Unit for Investigation of Particularly Important Cases of the Main Investigation Department of the Armenian Police is continuing the investigation into the case.