Գալուստ Սահակյան. Րաֆֆին և՛ մեզ, և՛ ժողովրդին հուսախաբ արեց
Ժողովուրդը երկու կամ երեք մասի չի բաժանվել, պարզապես ժողովուրդը խնդիրներ ունի, իսկ լիազորված անձինք խնդիրները պետք է լուծեն: ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում, խոսելով երեկվա իրադարձությունների վերաբերյալ, նման կարծիք հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը՝ միևնույն ժամանակ հավելելով, որ չի պատրաստվում գանահատականներ տալ:
«Որովհետև և՛ ժողովուրդը հուսախափ եղավ, և՛ մենք: Մենք ցանկանում էինք, որ ունենայինք կազմակերպված ընդդիմություն, իսկ դա ՀՀ-ում առաջին փորձը կլիներ»,- ասաց Գ. Սահակյանը:
Հարցին, թե ի՞նչ պետք է աներ երեկ Րաֆֆի Հովհհանիսյանը, որ չարեց, Գ. Սահակյանը նշեց, որ նա պետք է հաշվի նստեր քաղաքական դաշտի հետ, գոնե՝ ընդդիմադիր դաշտի:
«Րաֆֆիին արդեն առաջնորդ չեմ համարում, և նրա գործողություններն արդեն որևէ կանխամտածվածություն չունեն»,-ասաց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը՝ հավելելով, թե ամեն բան ավարտվել է և նորից ցաք ու ցրիվ ընդդիմություն կա:

G. Sahakian on Raffi Hovannisian: Both people and we are disappointed
The people has not divided into parts, but there are problems to be solved, the head of Republican Party of Armenia (HHK) parliamentary faction Galust Sahakian told reporters, when commenting on yesterday’s events in Baghramian Avenue.
“Both the people are we are disappointed. We would like to have well-organized opposition. It would be the first attempt in Armenia,” Sahakian noted.
“I do not consider Raffi Hovannisian a leader. There is no logic in his actions,” Galust Sahakian said.
When asked what Raffi Hovannisian failed to do yesterday, Sahakian expressed an opinion that Hovannisian should have taken into account the opinion of the political field, at least that of its opposition part.