«Վերջին 50 օրերին ոստիկանության գործողություններն օրինաչափ են եղել»
Վերջին 50 օրերի ընթացքում ոստիկանության գործողություններն օրինաչափ են եղել: ԱԺ-ում անդրադառնալով հետընտրական զարգացումներին ու երեկ  Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած իրադարձություններին՝ ասաց ՀՀ Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Հրայր Թովմասյանը:
Թովմասյանը հավելեց, թե երեկ Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը հենց իրադարձությունների կենտրոնում էր ու դա էր պատճառը, որ չստացվեց այն, ինչ մարդիկ սպասում էին:
Անդրադառնալով Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած բախումներին ու «Ժառանգության» փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի հետ կատարված իրադարձություններին՝ Հրայր Թովմասյանն ասաց, թե ցավում է, սակայն ոստիկանությունն իրավասու էր արգելել հավաքների մասնակիցների մուտքը Բաղրամյան պողոտա:

Г.Товмасян: Действия полиции в течение последних 50 дней были правомерными
Действия полиции в течение последних 50 дней были правомерными. Об этом заявил сегодня в парламенте исполняющий обязанности министра юстиции Армении Грайр Товмасян, касаясь поствыборных развитий и произошедших накануне на проспекте Баграмяна событий.
Г.Товмасян отметил, что вчера начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян находился в центре событий, и именно поэтому удалось избежать того, чего ожидала общественность.
Касаясь столкновений на проспекте Баграмяна и инцидента с заместителем председателя партии «Наследие» Арменом Мартиросяном, Грайр Товмасян заявил, что сожалеет об этом, однако полиция была правомочна запретить вход участников шествия на проспект Баграмяна.