Արամ Մանուկյան. Մարդիկ ցանկանում են, որ ՀԱԿԿ-ն առաջնորդի Տեր-Պետրոսյանը
ՀԱԿ կուսակցությանն այս պահին անդամագրվել է 1813 անդամ: Կուսակցության համագումարի ժամանակ այս մասին հայտնեց ՀՀՇ վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանը:
«ՀԱԿ կուսակցությունն այլևս կայացած փաստ է, այն ավելին է, քան օրենսդրությունում ասված և սահմանված է կուսակցության մասին»,- ասաց Ա. Մանուկյանը:
Կուսակցություն են մտել մարդիկ, ովքեր, Ա. Մանուկյանի կարծիքով, գերադասում են պետական շահը և չեն առաջնորդվում անձնական շահերով:
Ա. Մանուկյանը նշեց, որ իրենց կողմանկիցները ցանկանում են, որպեսզի կուսակցության առաջնորդը լինի Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:

HAK Party members wish to work under leadership of Ter-Petrosian
1,813 members have already joined Armenian National Congress (HAK) Party, the Chairman of Pan-Armenian National Movement (HHSh) Party Board Aram Manukian announced at the constituent congress of HAK Party today.
“HAK Party is a fait accomlpi,” he stressed. In Manukian’s words, HAK Party members are not driven by ambition or personal interest, they work in the name of state interests.
Aram Manukian stated that the members of HAK Party expressed a desire that Levon Ter-Petrosian will become their leader.