Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, ապրիլի 7-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է: Հայ դիրքապահները շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պաշտպանություն:

Азербайджан нарушил за минувшую неделю режим прекращения огня 250 раз
В период с 7 по 13 апреля на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана режим прекращения огня был нарушен противником порядка 250 раз, сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
По оперативным данным АО НКР, противник произвел в направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра более 1500 выстрелов. В результате предпринятых передовыми подразделениями АО НКР действий активность противника была пресечена.
Передовые позиции Армии обороны НКР продолжают уверенно осуществлять защиту боевых позиций по всей протяженности линии соприкосновения.