Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, ապրիլի 7-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է: Հայ դիրքապահները շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պաշտպանություն:

According to information of the Defense Army, on April 7-13 Azerbaijan violated the ceasefire about 250 times at the line of contact of the armed forces of Azerbaijan and Karabakh, with more than 1,500 shots fired at Armenian frontline positions, the press service of the NKR Defense Army reports.
The enemy’s activity was suppressed as a result of preventive actions taken by units of the NKR Defense Army. Servicemen of the Defense Army continue protecting the frontline positions along the line of contact.