ԲՀԿ պատգամավորը հաջողություն ցանկացավ նորաստեղծ ՀԱԿԿ-ին ընտրություններում
ԲՀԿ պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանը ՀԱԿ համագումարում իր խոսքում բեղմնավոր աշխատանք մաղթեց նորաստեղծ կուսակցության անդամներին և  ցանկացավ հաջողություններ նախընտրական շրջանում ու ընտրություններում:
ԲՀԿ-ականի այս խոսքերը հավաքվածների կողմից բուռն ծափողջյունների արժանացան:
Իր հերթին ՀԱԿ պատգամավոր, ՍԴՀԿ ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանը հայտարարեց, որ ոչ մեկին չի հարոջողվի նսեմացնել ՀԱԿ-ի պատմական նշանակությունն ու ձեռքբերումները, որքան էլ որ ՀԱԿ-ն այս ընթացքում ունեցավ կորուստներ:
«Սերունդները դեռ կգնահատեն Լևոն Տեր-Պետրոսյանին ու դասեր կքաղեն նրա քայլերից»,- ընդգծեց Լ. Սարգսյանը:

In his speech at HAK Party’s constituent congress held today, the deputy of Prosperous Armenia Party (BHK) Stepan Margarian wished success to the newly-created HAK (Armenian National Congress) Party in the pre-election period and the during the electionс to Yerevan Council of Elders.
These words of BHK deputy were loudly applauded.
For her part, HAK faction deputy, Chairperson of the Social Democrat Hunchakian Party (SDHP) Ms. Lyudmila Sargsyan stated that no one can detract from HAK’s achievements and historic significance.
“The future generations will appreciate Levon Ter-Petrosian and draw a lesson from his steps,” she said.