Լ. Տեր-Պետրոսյան. Իմ մանկության երազանքը չի եղել Վովայի հետ աղոթելը
«Րաֆֆիին միանայի, որ ի՞նչ անեի»,- ՀԱԿ համագումարում, պատասխանելով քննադատություններին, թե ինչո՞ւ ՀԱԿ-ը չմիացավ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շարժմանը, այսպես պատասխանեց ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:
«Միանայի, որ գնայի Վովա Գասպարյանի հետ աղոթեի՞: Իմ մանկության երազանքը չի եղել Վովայի հետ աղոթելը»,- շարունակեց խոսքը Տեր-Պետրոսյանը:
Իսկ ավելի լուրջ՝ Տեր-Պետրոսյանը նշեց, որ իրենք քաղաքական ուժ են և միանում են, աջակցում են միայն քաղաքական գործընթացներին:
«Կլինի քաղաքական պրոցես, մենք միշտ այնտեղ ենք: Հետընտրական շրջանում տեսանք ամեն ինչ, բացի՝ քաղաքական պրոցեսից»,- ասաց Տեր-Պետրոսյանը և հավելեց, որ իրենք հիմա էլ «Ժառագության» հետ ընտրություններում պատրաստ են համագործակցել:

Л.Тер-Петросян: Молитва с Вовой Гаспаряном не была мечтой моего детства
Сегодня в ходе учредительного съезда партии «Армянский национальный конгресс» первый президент Армении Левон Тер-Петросян, комментируя озвучиваемые в его адрес обвинения в том, что не присоединился к движению лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна заявил: «Нынче очень модно стало одно выражение Сержа Саргсяна. Так вот, ну, присоединились бы мы к Раффи Ованнисяну, „чтобы что сделать?”».
«Должены были присоединиться, чтобы идти и молиться с Владимиром Гаспаряном? Молитва с Вовой не была мечтой моего детства», - отметил Левон Тер-Петросян.
Как отметил Л.Тер-Петросян, они являются политической силой и присоединяются и поддерживают только политических деятелей.
«Где бы ни щел политический процесс, мы всегда бываем там. В поствыборный период мы видели все, кроме политического процесса»,- заявил Л.Тер-Петросян. Он отметил, что АНК и сейчас готов сотрудничать на выборах с партией «Наследие».