Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, հնարավոր է, վերսկսի իր մարզային այցելությունները
Նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, հնարավոր է, վերսկսի իր մարզային այցելությունները: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Հարցին, թե ո՞րն է մարզային այցելությունները վերսկսելու նպատակը, Ա. Մարտիրոսյանը պատասխանեց, թե իրենց նպատակն է քաղաքացիներին տեղեկություն տալ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
Նա պարտադիր համարեց մարզերով գնալը, քանի որ «մեր քաղաքացիներն առաջին ձեռքից պետք է ինֆորմացիան ստանան, որովհետև ինֆորմացիան վերջին շրջանում խեղաթյուրված է ներկայացվում»:
Նույն կուսակցության անդամ Ստյոպա Սաֆարյանն էլ ասաց, թե մարզային այցելությունների նպատակը պարզ կլինի միայն ապրիլի 19-ի քաղաքացիական ժողովից հետո:
«Ժողովի ընթացքում մենք կսահմանենք, թե որն է շարժման ուղերձը այս երկրորդ հանգրվանում, թե ինչ շարունակություն ենք տեսնում»,- ասաց Ս. Սաֆարյանը:
Նա հայտնեց, որ իր տեղեկություններով՝ Ր. Հովհաննիսյանն իր մարզային այցելությունը կվերսկսի ապրիլի 19-ից հետո միայն:

Лидер «Наследия» Раффи Ованнисян, возможно, возобновит областные визиты
Лидер партии «Наследие», бывший кандидат в президенты Армении Раффи Ованнисян, возможно, возобновит свои областные визиты. Об этом в беседе с корреспондентом Aysor.am завил вице-председатель партии «Наследие» Армен Мартиросян.
На вопрос о целях возобновления областных визитов, А.Мартиросян ответил, что они хотят проинформировать граждан о создавшейся ситуации. Он отметил важность визитов в области для того, чтобы «граждане получали информацию от первоисточника, так как в последнее время она представляется в искаженном виде».
Член партии «Наследие» Степан Сафарян в свою очередь заявил, что цель областных визитов будет уточнена после гражданского собрания 19 апреля.
«Во время собрания мы провозгласим курс движения на этом втором этапе, и дальнейшие действия», - сказал С.Сафарян.
Степан Сафарян также сообщил, что по его сведениям, Раффи Ованнисян возобновит свои визиты в области республики после 19 апреля.