Ներսիկ Նազարյան. Ես տեղյակ չեմ, եթե նման բան լինի, կասեմ
«Ես տեղյակ չեմ, այժմ ուրիշ վայրում եմ, եթե նման բան լինի, կասեմ»,- Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երևանի ոստիկանապետ Ներսիկ Նազարյանը՝ ի պատասխան իր պաշտոնանկության մասին շրջանառվող լուրերի:
Նշենք, որ տարածված տեղեկությունների համաձայն` ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի հրամանագրով Ն. Նազարյանը ազատվել է Երևանի ոստիկանապետի պաշտոնից, իսկ Երևանի ոստիկանապետ է նշանակվել Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության պետ Աշոտ Կարապետյանը:
Հարցին` իսկ նման խոսակցությունների Ներսիսյանը ծանո՞թ է, թե ոչ, նա պատասխանեց, որ տեղյակ չէ:
Նշենք, որ ոստիկանությունում Aysor.am-ի աղբյուրը, այնուամենայնիվ, հաստատեց Երևանի ոստիկանապետի պաշտոնանկության մասին լուրերը:

Нерсес Назарян: Я не в курсе этого, если подобное произойдет, сообщу
«Я не в курсе этого, пока я нахожусь в другом месте. Если подобное произойдет, сообщу», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am начальник полиции Еревана Нерсес Назарян, в ответ просьбу прокомментировать муссируемые слухи о его отставке.
Отметим, что согласно распространенным сведениям, глава полиции Армении Владимир Гаспарян освободил с работы начальника полиции Еревана Нерсеса Назаряна, назначив на его место начальника Главного управления уголовного розыска Полиции Армении Ашота Карапетяна.
На вопрос о том, слышал ли Нерсес Назарян об этих разговорах, он ответил: «Нет, не слышал».
Отметим, что источник Aysor.am в полиции, тем не менее, подтвердил сведения об увольнении Несеса Назаряна.