«Արմենպրեսի» նախկին տնօրենը համաներմամբ ազատ արձակվեց
«Հեռուստառադիոպետկոմի» և «Արմենպրես» գործակալության նախկին նախագահ ու տնօրեն Տիգրան Հակոբյանն այսօր հրապարակված դատավճռով դատապարտվեց 2 տարվա ազատազրկման, բայց Համաներման կիրառմամբ ազատվեց պատժի կրումից։ Այս մասին տեղեկացնում է «Փաստինֆոն»:
Այսպիսով Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Արմեն Խաչատրյանի նախագահությամբ, հիմնավորված համարեց նրան առաջադրված մեղադրանքն, ըստ որի «Ագրոհոլդինգ» ՍՊԸ-ի տնօրենի պաշտոնում իր լիազորություններն ընկերության շահերին հակառակ և իր օգտին օգտագործելու հետևանքով Տ.Հակոբյանը ընկերությանը և ընկերության հիմնադիր սեփականատերեր Գոռ և Արմեն Խեչոյաններին ծանր հետևանքներ առաջացնող՝ առանձնապես խոշոր չափերի նյութական վնաս է պատճառել։
Հիշեցնենք, որ նախաքննական մարմինը նրան մեղադրանք էր առաջադրել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 214-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։
Տ.Հակոբյանը դատարանում ընդունել է մեղադրանքը և նրա միջնորդությամբ գործը քննվել է արագացված դատաքննության կարգով:

By a court ruling today, the former head of the State Committee on Television and Radio and the Armenpress news agency Tigran Hakobian has been sentenced to two years in prison, but released under an amnesty, Pastinfo agency reports.
The court of general jurisdiction of Arabkir and Kanaker-Zeytun administrative districts in Yerevan considered the charge against T. Hakobian substantiated: while holding the position of director of Agro Holding LLC, Hakobian abused his office, causing material damage in large amount to the company and its owners Gor and Armen Khechoyans.
Let us remind you that Hakobian had been charged under Article 214 part 2 of the Criminal Code.
Tigran Hakobian had pleaded guilty in the court. He filed a petition and the court examined the case under an accelerated procedure.