Ներսիկ Նազարյանի հետ աշխատանքից ազատվե՞լ է ՀՀ փոխոստիկանապետ Սաշիկ Աֆյանը
Անդրադառնալով Երևանի ոստիկանապետ Ներսես Նազարյանի՝ աշխատանքից ազատման հնարավոր պատճառներին, «Չորրորդ ինքինիշխանությունը» գրել է. «Երևանի ոստիկանապետ Ներսես Նազարյանը, որն ապրիլի 9-ին Բաղրամյան պողոտայում վերահսկում էր օպերատիվ իրավիճակը՝ Գասպարյանին հաղորդել է, որ հավաքվածները դուրս են գալիս վերահսկողությունից, և ոստիկանությանը այլ բան չի մնում, քանի անցնել «գրոհի»:
Այդ ընթացքում Ներսես Նազարյանն ինքն է սկսել ագրեսիվ վարքով «լարել» իրավիճակը՝ առաջացնելով բողոքավոր զանգվածի բարկությունը: ՀՀ ոստիկանապետը հրահանգել էր Նազարյանին որևէ գործողության չդիմել՝ մինչև ինքը հասնի դեպքի վայր: ՀՀ ոստիկանությունից թերթին փոխանցել էին, որ միջադեպի առիթով լուրջ և լարված խոսակցություն է տեղի ունեցել Վլադիմիր Գասպարյանի և Ներսիկ Նազարյանի միջև»: Մինչդեռ Նազարյանը հերքել էր լուրը՝ ասելով. «Չի կարող նման բան լինել: Շատ մարդկանց երազանքն է դա՝ երկու տարի է տարբեր առիթներ են հորինում, որ ասեն, թե լարված են մեր հարաբերությունները: Սուտ է, չկա նման բան»:
«Ուշ երեկոյան լուրեր տարածվեցին, որ Վլադիմիր Գասպարյանը աշխատանքից ազատել է նաև ՀՀ փոխոստիկանապետ Սաշիկ Աֆյանին»,-հավելել է թերթը:

Deputy chief of Armenian police dismissed together with Nazarian?
Discussing the possible reasons for the dismissal of Yerevan Police Chief Nerses Nazarian, “Chorrord Inknishkhanutyun” writes: ”Yerevan Police Chief Nerses Nazarian, who was controlling the situation in Baghramian Avenue on April 9, informed Armenian Police Chief Vladimir Gasparian that the crowd was getting out of control and that the police’s needed to “launch an attack”.
Meanwhile, Nerses Nazarian behaved aggressively, flaring up tensions and arousing indignation of protesters. Vladimir Gasparian ordered him not to take any actions until he arrived on the scene. The newspaper was informed by police that a serious conversation took place between Gasparian and Nazarian in connection with the incident”. Hazarian refuted the information, saying: “There is no such thing. Many people dream of it and say that our relations are strained”.
“Rumors began to circulate yesterday evening that Vladimir Gasparian also dismissed Deputy Chief of Armenian Police Sashik Afian,” the paper adds.