Ապրիլի 30-ին ՀԱԿ-ն Ազատության հրապարակում հանրահավաք կանցկացնի
Ապրիլի 30-ին Հայ ազգային կոնգրեսն Ազատության հրապարակում հանրահավաք կանցկացնի: Այս մասին ասուլիսի ժամանակ ասաց Երևանի նախկին քաղաքապետ, Ավագանու ընտրություններում ՀԱԿ ցուցակը գլխավորող Վահագն Խաչատրյանը:
Վ. Խաչատրյանը հայտնեց, որ հանրահավաքին սպասվում են ավագանու թեկնածուների, քաղաքական կուսակցությունների ղեկավարների, ինչպես նաև ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ելույթները:
Aysor.am-ի հետ զրույցում ՀԱԿ փոխնախագահ Արամ Մանուկյանն էլ ասաց, թե հանրահավաքի կիզակետում միայն ու միայն Ավագանու ընտրություններն են, իսկ թե ովքեր ելույթ կունենան, Արամ Մանուկյանը հստակ ոչինչ չասաց` նշելով, թե դեռ ճշտվում է:

HAK to stage rally on April 30
Armenian National Congress (HAK) Party will stage a rally in Liberty Square of Yerevan on April 30. Vahagn Khachatrian, who leads the HAK list of candidates in the May 5 Yerevan municipal elections, made this announcement at the meeting with reporters.
He said that leaders of several political parties, as well as the HAK leader Levon Ter-Petrosian are expected to take part in the rally.
For his part, the deputy chairman of HAK Party Aram Manukian told Aysor.am that the rally will focus on the May 5 elections to Yerevan Council of Elders.