ԼՂՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Կարմիր խաչի առաքելության նորանշանակ ղեկավարին
Ապրիլի 17-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի /ԿԽՄԿ/ առաքելության նորանշանակ ղեկավար Նիկոլաս Ֆլյորիին /Շվեյցարիա/: Այս մասին հաղորդում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Զրույցի ընթացքում Նիկոլաս Ֆլյորին ներկայացրել է առաքելության ծրագրերն առաջիկա շրջանի համար: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ:
Կարեն Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպմանը ներկա ԿԽՄԿ առաքելության նախկին ղեկավար Ռոման Պարամոնովին՝ ԼՂՀ-ում իր պաշտոնավարման շրջանում իրականացրած աշխատանքների համար և պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցություն ցուցաբերելու հանրապետությունում Կարմիր Խաչի գործունեությանը:

On April 17, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic Karen Mirzoyan received the newly appointed head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Mission in Nagorno Karabakh, Nicolas Fleury (Switzerland).
During the meeting, Nicolas Fleury presented the organization’s plans for the nearest future. The sides exchanged views on a series of issues of mutual interest.
Karen Mirzoyan expressed his gratitude to former head of the ICRC Mission Roman Paramonov, who participated in the meeting, for the activities fulfilled in the NKR during his tenure and expressed readiness to render all possible assistance in the implementation of the ICRC programs in the Republic, the press service of NKR Foreign Ministry reports.