Վ. Խաչատրյան. Իշխանությունը հավասար պայմաններ չի ստեղծել մրցակցության համար
Երևանի ավագնու ընտրություններն ավելի շատ քաղաքական են, քան` ՏԻՄ ընտրություններ: Ընտրություններում իշխանությունը հավասար պայմաններ չի ստեղծել մրցակցության համար: Նման կարծիք հայտնեց լրագրողների հետ հանդիպմանը Ավագանու ընտրություններում ՀԱԿ ցուցակը գլխավորող Վահագն Խաչատրյանը:
Նա կարծում է, որ այս ընտրություններում վախի մթնոլոտն ավելի շատ է, քան նախագահական ընտրությունների ժամանակ. «Մենք հաղթելու հնարավորություն ունենք, քանի որ մարդիկ հոգնել են այս իշխանություններից»,- ասաց Վ. Խաչատրյանը և հավելեց, թե ոչ իշխանական ուժերը պետք է քաղաքական պայքարով հասնեն հաջողության:
Վ. Խաչատրյանը հավաստիացրեց, որ համագործակցության պատրաստակամություն կա ոչ միայն նախընտրական շրջանում, այլև` հետընտրականում համագործակցել ոչ իշխանական ուժերի հետ:

В. Хачатрян: Власти не создали равных условий для конкуренции на выборы
Власти Армении не создали равных условий для конкуренции на выборах в Совет старейшин Еревана. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами Ваагн Хачатрян, возглавляющий предвыборный список партии «Армянский национальный конгресс».
Как отметил В.Хачатрян, выборы в Совет старейшин Еревана более политизированы, чем выборы в органы местного самоуправления. По мнению В.Хачатряна, на этих выборах царит большая атмосфера страха, чем во время президентских выборах.
«У нас есть возможность победить, поскольку люди устали от этой власти», - сказал он.
Представитель партии АНК отметил, что оппозиционные силы должны достичь победы в политической борьбе. Он заверил, что готовность к сотрудничеству с оппозиционными силами есть не только в предвыборный период, но и после выборов.