Վ. Խաչատրյան. Իշխանությունը հավասար պայմաններ չի ստեղծել մրցակցության համար
Երևանի ավագնու ընտրություններն ավելի շատ քաղաքական են, քան` ՏԻՄ ընտրություններ: Ընտրություններում իշխանությունը հավասար պայմաններ չի ստեղծել մրցակցության համար: Նման կարծիք հայտնեց լրագրողների հետ հանդիպմանը Ավագանու ընտրություններում ՀԱԿ ցուցակը գլխավորող Վահագն Խաչատրյանը:
Նա կարծում է, որ այս ընտրություններում վախի մթնոլոտն ավելի շատ է, քան նախագահական ընտրությունների ժամանակ. «Մենք հաղթելու հնարավորություն ունենք, քանի որ մարդիկ հոգնել են այս իշխանություններից»,- ասաց Վ. Խաչատրյանը և հավելեց, թե ոչ իշխանական ուժերը պետք է քաղաքական պայքարով հասնեն հաջողության:
Վ. Խաչատրյանը հավաստիացրեց, որ համագործակցության պատրաստակամություն կա ոչ միայն նախընտրական շրջանում, այլև` հետընտրականում համագործակցել ոչ իշխանական ուժերի հետ:

Authorities did not create equal conditions for election contestants”
The authorities did not create equal conditions for the contestants in the May 5 elections to Yerevan Council of Elders, Vahagn Khachatrian, who tops the list of candidates of Armenian National Congress (HAK) Party, said at the meeting with reporters today.
In his words, an atmosphere of fear is more perceptible during these elections than at presidential elections. “We have an opportunity to win because people got tired of these authorities,” V. Khachatrian noted, adding that opposition forces should gain a victory in the political struggle.
He assured reporters that they ready to cooperate with other opposition forces not only during the pre-election period, but also after the elections.