Վ.Խաչատրյանն իր ղեկավարման մասին. Ծառահատումներ եղել են՝ տաքանալու համար
Ինչպիսի ընտրություններ էլ լինեն, հաջողության չենք հասնի, եթե կառավարման համակարգում փոփոխություն չլինի: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց Երևանի նախկին քաղաքապետ, Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀԱԿ ցուցակը գլխավորող Վահագն Խաչատրյանը:
ՀԱԿ-ի անհաջողությունները, նրա խոսքով, պայմանավորված են ոչ թե տնտեսական դրդապատճառներով, այլ` քաղաքական բնույթ ունեն, «քանի որ Հայաստանում չի գործում օրենք, Հայաստանում չկա ազատ մարդ»:
Խոսելով իր կառավարման տարիների մասին` Վ. Խաչատրյանը նշեց, որ ապօրինի սեփականաշնորհման գործընթաց իր ժամանակներում չի եղել, իսկ ինչ վերաբերում է կրակոցներին, ապա դրանք «օբյեկտիվ պատճառներով» եղել են, բայց դադարել են, երբ իշխանության է եկել Վանո Սիրադեղյանը:
«Ծառահատումներ եղել են, բայց տաքանալու համար, այլ ոչ թե կրպակներ կամ օբյեկտներ բացելու»,- ասաց նախկին քաղաքապետը և հավելեց, թե այն ժամանակ ծառերը փրկեցին քաղաքացիների կյանքը:

Хачатрян: Без изменений в системе управления успех не может быть достигнут
Как бы не прошли выборы в Совет старейшин Еревана, без изменений в системе управления успех не может быть достигнут. Такое мнение высказал сегодня в ходе встречи с журналистами Ваагн Хачатрян, возглавляющий предвыборный список партии «Армянский национальный конгресс».
По его словам, неудачи АНК не обусловлены экономическими мотивами и имеют политический характер, поскольку «в Армении не действует закон, и нет свободных людей».
Обратившись к периоду своего правления, Ваагн Хачатрян отметил, в те годы не было процесса незаконной приватизации, а что касается «стрельбы», то она была по объективным причинам, однако прекратилась с приходом к власти Вано Сирадегяна.
«Да, была вырубка деревьев, но чтобы люди могли согреться, а не для того, чтобы открывать торговые ларьки или объекты», - отметил экс-мэр. Он подчеркнул, что тогда деревья просто спасли жизнь людям.