Սեֆիլյան. Ապրիլի 9-ից հետո շարժումը չի կարող համարվել որևէ մեկի գլխավորածը
«Փետրվարի 18-ի շարժումը, հատկապես ապրիլի 9-ից հետո, չի կարող համարվել որևէ մեկի գլխավորած շարժում: Ժողովուրդը քաղաքական զարթոնք է ապրում ինչպես իր երկրում, այնպես էլ արտերկրում»,- նման գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում «Սարդարապատ» շարժման անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը, ապա շարունակել.
«Այն, ըստ էության, բոլոր նախադրյալներն ունի վերածվելու նորգաղութային տիրապետությունը թոթափելու և Հայաստանում իրապես ինքնիշխան նոր որակի պետություն կառուցելու ազգային-ազատագրական շարժման՝ սկիզբ դնելով հայության ու Հայաստանի վերածննդին: Ուստի, Նախախորհրդարանը ոչ թե շարժման կողքին է, այլ շարժման լիարժեք բաղադրիչ է: Ավելին, Նախախորհրդարանը շարժումը հաղթական ավարտին հասցնելու հստակ ծրագիր ունեցող ուժ է»:

"After April 9, movement cannot be considered as led by someone"
“The February 18 movement – especially after April 9 – cannot be considered as a movement led by someone. The people are experiencing a political awakening both in their country and abroad,” the member of Sardarapat movement Zhirayr Sefilian wrote on his Facebook page.
“There seem to be all the prerequisites for transforming this awakening into a national liberation movement aimed at toppling the neocolonial rule and building a sovereign state of new quality in Armenia, thus initiating a revival of Armenia and the Armenians. So Pre-parliament is not a force standing next to the movement, but a component of the movement. Moreover, Pre-parliament is a force having a clear program of achieving final victory,” Sefilian wrote.