Լևոն Զուրաբյան. Ապուշություն է, թե ԲՀԿ-ն է ՀԱԿ-ին ֆինանսավորում
Նորաստեղծ ՀԱԿ կուսակցությունում, բացի այն կուսակցություններից, որոնք կային, անդամագրվել է նաև մոտ 2000 անկուսակացական մարդ: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀԱԿ փոխնախագահ, ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
Մարդկային ռեսուրսի առումով, Զուրաբյանի հավաստմամբ, ՀԱԿ-ն ավելի հզոր է, քան երբևէ:
«Մեր միավորման հիմքում գաղափարական պլատֆորմ է: Մենք առաջին կուսակցությունն ենք, որը նախատեսում է ֆրակցիաների ստեղծում, երբ մարդիկ հնարավորություն կունենան գաղափարախոսական հենքի վրա ստեղծել ֆրակցիաներ»,- ասաց Զուրաբյանը:
Նա «ապուշություն» որակեց շրջանառվող լուրը, թե ԲՀԿ-ն է ֆինանսավորում ՀԱԿ-ին: Զուրաբյանը նշեց, որ բանակցություններ են վարում ՀՅԴ-ի հետ, ԲՀԿ-ի հետ և ամեն ինչ արվում է միասնական գործ կատարելու համար, և «իշխանությունից քաղաքապետարանը վերցնելու համար»:

The head of “Armenian National Congress” (HAK) faction Levon Zurabian refuted circulating rumors that HAK is being financed by Prosperous Armenia Party (BHK).
He said at the meeting with journalists today that HAK is conducting negotiations with ARF-Dashnaktsutyun Party and BHK in order to “take power away from the authorities in the city municipality”.
Zurabian announced that about 2,000 people have joined HAK Party so far. “In terms of human resources, never before was the party as strong as it is today,” he said.