Տարոն Մարգարյան. Ես միշտ եղել եմ Նորք Մարաշի բնակիչների կողքին
«Այսօր մենք եկել են այստեղ հաշվետու լինելու 4 տարվա իրականացրած աշխատանքների համար և ձեզանից խնդրելու ձեր քվեն՝ սկսած աշխատանքները ավարտին հասցնելու համար»,- այսօր Երևանի ավագանու ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի ընտրողների հետ հանդիպմանն ասաց Երևանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ-ի ցուցակը գլխավորող Տարոն Մարգարյանը:
Նա նշեց, որ իրենց փորձառու թիմը լուծել է բազմաթիվ խնդիրներ, սակայն դա չի նշանակում որ խնդիրներ այլևս չկան:
«Նորք Մարաշում կան ոռոգման, լուսավորության, բարեկարգման, կանաչապատման և այլ խնդիրներ, որոնք անպայման գտնելու են իրենց լուծումը»,-ասաց Տ. Մարգարյանը:
Նրա խոսքով՝ Երևանն ունի իր գրված և չգրված օրենքներ՝ երևանցիները ապրում են այդ գրված և չգրված օրենքներով:
«Նորք Մարաշը Երևանի գողտրիկ անկույնն է, որը նույնպես գտնվում է մեր ուշադրության կենտրոնում»,-նշեց գործող քաղաքապետը:
Քաղաքապետը նշեց, որ այդ վարչական շրջանի բնակիչների կողքին է եղել այս տարիների ընթացքում, իր այցերի ժամանակ տուն առ տուն մտել և հետաքրքվել է վարչական շրջանի խնդիրներով:
«Ես վստահ եմ, որ մենք միասին կարող ենք ունենալ ավելի լավ Երևան և ես վստահ եմ, որ Նորք Մարաշի բնակիչների իրենց ձայնը կտան մեր թիմին»,-ասաց Մարգարյանը:
Իր հերթին Նորք Մարաշ շրջանի ղեկավար Վարազդատ Մկրտչյանը նշեց, որ Տարոն Մարգարյանը այս տարիների ընթացքում լուծել է բազմաթիվ խնդիրներ, այդ թվում Նորք Մարաշում:
«Նորք Մարաշում վերականգնվել են բազմաթիվ մանկապարտեզներ, տեղի է ունեցել ասֆալտապատում, մինչ այդ հին Նորքը ասֆալտապատում չի ոնեցել»,-ասաց Նորք Մարաշի ղեկավարը:

Тарон Маргарян: Норк-Мараш в центре внимания городских властей
«Сегодня мы пришли, чтобы отчитаться перед вами о реализованной в течение последних четырех лет работе», - заявил действующий мэр Еревана Тарон Маргарян в ходе встречи с жителями административного района Норк-Мараш в рамках предвыборной кампании к выборам в Совет старейшин Еревана.
Он отметил, что опытная команда сумела за это время решить различные проблемы, однако многое еще предстоит сделать. «В Норк-Мараше есть проблемы орошения, освещения, благоустройства, озеленения и они обязательно будут решены», - сказал Т.Маргарян.
По его словам, Ереван имеет писаные и неписаные законы, и жители города живут именно по этим законам.
Мэр столицы заявил, что административный район Норк-Мараш находится в центре внимания городских властей.
«Уверен, что мы вместе сумеем решить эти проблемы и сделать Ереван лучше. Уверен, что жители Норк-Мараша проголосуют за нашу команду», - сказал Тарон Маргарян.
Глава административного района Вараздат Мкртчян в свою очередь отметил, что в течение этих лет Тарон Маргарян решил многочисленные проблемы, в том числе и в Норк-Мараше.
«Здесь были восстановлены различные детсады, асфальтированы улицы, которые до этого находились не в лучшем состоянии», - сказал Вараздат Мкртчян.