Դեպի Հայաստան ավիատոմսերը կրկնակի թանկ են. Այսպես տուրիզմ չի զարգանա
«Մենք պետք է ունենք մեր ազգային փոխադրողը, առանց որի տուրիզմի զարգացում չի լինի»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց «Ամիստադ Տուր» տուրիստական ընկերության հիմնադիր տնօրեն, Ներգնա տուրօպերատորների ասոցիացիայի նախագահության անդամ Արմինե Ադամյանը:
Նա նշեց, որ ավիափոխադրումների բարձր գների պատաճառով հաճախ զբոսաշրջիկները չեղյալ են հայտարարում տուր-փաթեթները, նման դեպքեր եղել են նաև այն ժամանակ, երբ «Արմավիան» դեռ չէր հայտարարել իր սնանկացման մասին:
Ա. Ադամյանը պատմեց, որ Եվրոպական երկրից դեպի Հայաստան և դեպի Վրաստան օդային տրանսպորտի արժեքը չափազանց տարբեր է: Երբեմն` դեպի Հայաստան ավիատոմսերը կրկնակի թանկ են, ինչը խոչընդոտում է ներհոսքին: Ըստ Ադամյանի՝ մեկ այլ լուրջ խնդիր է ուղիղ չվերթերի բացակայությունը:
Հիշեցնենք, որ այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարարն էլ ասաց, թե վերջին շրջանում ավիափոխադրողների հետ կապված բողոքներ չեն եղել, «Արմավիայի» փոխարեն այլ ավիաընկերություններ են կատարել փոխադրումները:

Air tickets to Armenia twice as expensive as tickets to Georgia
Armenia needs a national carrier, without which it is impossible to develop tourism, Director of Amistad Tour travel agency, a member of the Board of the Union of Inbound Tour Operators Ms. Armine Adamian said at the meeting with journalists today.
According to her, tourists often cancel their trips to Armenia because of high prices of air tickets, which also happened prior to Armavia’s bankruptcy.
Armine Adamian said that air tickets from a European country to Armenia are twice as expensive as tickets to Georgia. She mentioned the absence of direct flights as another serious problem.
It is noteworthy that the Armenian deputy minister of economy stated at a press conference today that there have not been any complaints about air carriers recently and other airlines have operated flights instead of Armavia.