Ր. Հովհաննիսյան. ժողուվուրդն ինքը կվերցնի իշխանությունը
«Դիմում եմ բոլոր ընտրված, սակայն չկառավարած թեկնածուներին կամ իրենց ընդդիմադիր համարող ուժերին, որ անկախ ձախողումներից՝ մի մոռացեք, որ դա եղել է ժողովրդինը, որ դա ժողովրդի կորցրած հավատն է»,- ընթացող քաղաքացիական ժողովի ժամանակ հայտարարեց նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Ընտրական գործընթացը, նրա խոսքով, ապացուցեց, որ քաղաքացին ձերբազատվել է վախից:
«Այսօրվա պայքարը Րաֆֆիի պայքարը չէ, ինչպես որ չի եղել Կարենի, Լևոնի պայքարը»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ գուցե ապրիլի 9-ից հետո որոշները համարեցին, որ իրենք ավելի զորեղ են իշխանության դեմ պայքարելու հարցում և հաջողություն մաղթեց այդ գործում, սակայն մի բան հստակ է, որ ժողուվուրդն ինքը կվերցնի իշխանությունը, որն իրենց նպատակն է:
Իրենց մղած պայքարը, շարունակեց խոսքը Հովհաննիսյանը, լինելու է բազմակողմանի՝ Սփյուռքում, Արցախում, Հայաստանի ողջ տաածքում:
«Եթե համախմբումը չլինի, կլինի այն, ինչ տեղի ունեցավ 1915 թ.-ին, չեմ ուզում համեմատել, բայց ելքն այդպիսին է, եթե տեր չկանգնենք մեր հայրենիքին, մեր պետությանը»,- ասաց Հովհաննիսյանը:

Раффи Ованнисян: Народ сам возьмет власть
«Обращаюсь ко всем избранным, однако, не вступившим в должность кандидатам или считающим себя оппозиционными силам: независимо от неудач не забывайте, что это принадлежало народу, это потерянная народом вера», - заявил сегодня лидер партии «Наследие», бывший кандидат в президенты Армении Раффи Ованнисян на встрече в гостинице «Ани Плаза».
По его словам, избирательный процесс доказал, что гражданин избавился от страха.
«Сегодняшняя борьба не принадлежит Раффи, как не принадлежала Карену, Левону», - отметил Раффи Ованнисян.
Лидер партии «Наследие» заявил, что возможно некоторые после 9 апреля посчитали, что они более сильны в вопросе борьбы против властей, пожелав им успеха. По его словам, ясно одно – народ сам возьмет власть.
Раффи Ованнисян отметил, что дальнейшая борьба будет многосторонней – в Сюнике, Арцахе, на всей территории Армении.
«Если не будет сплочения, произойдет то, что произошло в 1915 году. Не хочу проводить сравнение, но исход будет таким, если мы не станем хозяевами нашей родины, нашего государства», - сказал Раффи Ованнисян.