Ր. Հովհաննիսյան. ժողուվուրդն ինքը կվերցնի իշխանությունը
«Դիմում եմ բոլոր ընտրված, սակայն չկառավարած թեկնածուներին կամ իրենց ընդդիմադիր համարող ուժերին, որ անկախ ձախողումներից՝ մի մոռացեք, որ դա եղել է ժողովրդինը, որ դա ժողովրդի կորցրած հավատն է»,- ընթացող քաղաքացիական ժողովի ժամանակ հայտարարեց նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Ընտրական գործընթացը, նրա խոսքով, ապացուցեց, որ քաղաքացին ձերբազատվել է վախից:
«Այսօրվա պայքարը Րաֆֆիի պայքարը չէ, ինչպես որ չի եղել Կարենի, Լևոնի պայքարը»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Շարունակելով խոսքը՝ Ր. Հովհաննիսյանն ասաց, որ գուցե ապրիլի 9-ից հետո որոշները համարեցին, որ իրենք ավելի զորեղ են իշխանության դեմ պայքարելու հարցում և հաջողություն մաղթեց այդ գործում, սակայն մի բան հստակ է, որ ժողուվուրդն ինքը կվերցնի իշխանությունը, որն իրենց նպատակն է:
Իրենց մղած պայքարը, շարունակեց խոսքը Հովհաննիսյանը, լինելու է բազմակողմանի՝ Սփյուռքում, Արցախում, Հայաստանի ողջ տաածքում:
«Եթե համախմբումը չլինի, կլինի այն, ինչ տեղի ունեցավ 1915 թ.-ին, չեմ ուզում համեմատել, բայց ելքն այդպիսին է, եթե տեր չկանգնենք մեր հայրենիքին, մեր պետությանը»,- ասաց Հովհաննիսյանը:

“I address all the candidates who were elected, but did not assume office, and all the forces that consider themselves opposition: despite the failures, don’t forget that it belonged to the people, it is the people’s lost faith,” Heritage Party leader, former presidential candidate Raffi Hovannisian said at today’s meeting at Ani Plaza Hotel.
In his words, the electoral process showed that citizens got rid of their fear.
“The struggle today does not belong to Raffi, just like it did not belong to Karen and to Levon,” Hovannisian said.
According to him, following the April 9 events, some probably think they are stronger in terms of their ability to struggle against the authorities. He wished then success. In Hovannisian’s words, one thing is certain – the people themselves will take power.
He noted that the further struggle will be multi-sided and take place in Syunik, Artsakh, and across Armenia.
“If we fail to unite, the same thing will happen as in 1915. I don’t want to make a comparison, but the same outcome is likely if we do not become masters of our homeland, our state,” Raffi Hovannisian said.