«Բարև Երևանը» և ԲՀԿ-ն 2-րդ տեղը զբաղեցնելու շանսերն ունեն, ՀԱԿ-ը շանս չունի
Տարոն Մարգարյանի հեղինակության շնորհիվ Երևանի ավագանու ընտրություններում ՀՀԿ-ն կհավաքի ձայների մոտ 50 տոկոսը: ԲՀԿ-ն նույնպես կկարողանա հաղթահարել սահմանված շեմը: Լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով ավագանու ընտրություններում կուսակցությունների հավակնությունների մասին, ասաց Հայաստանի համայնքների միության նախագահ Էմին Երիցյանը:
«Բարև Երևան» դաշինքը, նրա կանխատեսմամբ, կհաղթահարի սահմնաված շեմը, ինչի մասին վկայում են ընտրություների դինամիկան և հասարակության ակտիվություն:
««Բարև Երևան» դաշինքը և ԲՀԿ-ն ընտրություններից հետո երկրորդ տեղը զբաղեցնելու բոլոր հնարավորություններն ունեն, սակայն ԲՀԿ-ն թուլացնում է իր դիրքերը, քանի որ չունի հստակ առաջատար»,- իր կարծիքը հայտնեց Է. Երիցյանը:
Ինչ վերաբերում է ՀԱԿ-ին, ապա բանախոսը նշեց, թե այդ ուժը իր առջև նույնիսկ սահմանված շեմը հաղթահարելու խնդիր չի դնում. «ՀԱԿ-ն իր քարոզչությունն անձնավորված է կատարում, ավելի շատ քարոզչական «քիլլերությամբ» է զբաղված»,- ասաց նա և հավելեց, թե ՀԱԿ-ի շանսերը շատ քիչ են:
Խոսելով ՀՅԴ-ի և ՕԵԿ-ի մասին՝ Է. Երիցյանը նկատեց, որ ՀՅԴ-ի հնարավորությունները բարձր չեն, իսկ ՕԵԿ-ի մասով նա դժվարացավ գնահատական տալ:

Hello Yerevan and BHK stand chance to finish second
Thanks to authority of Taron Margarian, Republican Party of Armenia (HHK) will collect about 50% of the votes in the elections to Yerevan Council of Elders, and Prosperous Armenia Party (BHK) will also be able to overcome the election threshold. Chairman of the Union of Communities of Armenia Emin Yeritsian expressed this opinion at a meeting with reporters today.
According to his forecast, Hello Yerevan bloc of parties will overcome the threshold, which is evident from the election’s dynamics and the activity displayed by the public.
“Both Hello Yerevan and BHK stand a chance to finish second in the elections, but the position of BHK is weakened by the absence of the clear leader,” the speaker noted.
As regards Armenian National Congress (HAK), Emin Yeritsian said this political force does not even pursue the goal of overcoming the election threshold. In his words, HAK is conducting a personalized campaign and is engaged in “propaganda killings”, E. Yeritsian said, adding that HAK has a small chance.
Speaking about ARF-Dashanktsutyun Party and Orinats Yerkir party (OEK), he said that ARFD does not stand a good chance. Emin Yeritsian found it difficult to make predictions about OEK.