Օդի ջերմաստիճանը ցերեկը կնվազի ևս 2-4 աստիճանով
Ապրիլի 20-ին և 21-ին հանրապետության տարածքում սպասվում է մեծ մասամբ ամպամած, անբարենպաստ և ցուրտ եղանակ, ամենուրեք պարբերաբար կդիտվեն տեղումներ, շրջանների մեծ մասում` ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով:
Հնարավոր է սաստիկ քամի 20-23մ/վրկ, բարձրադիր գոտիներում` ձնաբուք և ցածր տեսանելիություն, հատկապես գիշերն ու առավոտյան ժամերին հավանական են առատ տեղումներ, հնարավոր է լինեն դժվարանցանելի ճանապարհներ, կա կարկուտի մեծ հավանականություն:
Անբարենպաստ եղանակային պայմանները հաշվի առնելով` խորհուրդ է տրվում հետաձգել ոչ հրատապ միջքաղաքային ուղևորությունները մինչև երկուշաբթի: Օդի ջերմաստիճանը ցերեկը կնվազի ևս 2-4 աստիճանով:
Տեղեկացնում ենք, որ մյուս շաբաթվա սկզբին տեղումները շեշտակի կթուլանան, օդի ջերմաստիճանը կսկսի բարձրանալ:
Ապրիլի 22-ին առատ տեղումները գրեթե ամենուրեք կդադարեն, և շրջանների գերակշիռ մասում կլինի միայն կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն: Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 2-3 աստիճանով, հյուսիս-արևելյան շրջաններում` 5-7 աստիճանով:
Պատկերից կզանազանվեն հարավային շրջանները. այստեղ այս գիշեր և ապրիլի 22-ին սպասվում են զգալի տեղումներ, հնարավոր է սաստիկ քամի 23մ/վրկ, տեղ-տեղ կարկուտ, բարձրադիր վայրերում հնարավոր է նաև լինեն դժվարանցանելի ճանապարհներ:
Ըստ meteo-tv.am կայքի` Երևանում ապրիլի 20-ին և 21-ին պարբերաբար սպասվում է անձրև և ամպրոպ, գիշերը հավանական են առատ տեղումներ, հնարավոր է ուժգին քամի 13-15մ/վրկ, կա կարկտի հավանականություն:

В ближайшие два дня в Армении ожидается похолодание
В ближайшие два дня на территории Армении ожидается пасмурная погода, в большей части областей будут наблюдаться осадки в виде мокрого снега. Возможно усиление ветра до 20-23 метров в секунду, в высокогорных районах – метель низкая видимость, есть большая вероятность града.
Температура воздуха понизится днем на 2-4 градуса. Однако, согласно прогнозам, уже в начале следующей недели осадки существенно сократятся, и температура воздуха начнет повышаться.
Как сообщает Мeteo-tv.am, 22 апреля обильные осадки прекратятся практически повсюду, в большей части областей ожидается незначительная возможность кратковременного дождя. Однако в южных районах республики 22 апреля все еще будут наблюдаться существенные осадки, возможно усиление ветра до 23 метров в секунду, местами град.
В Ереване 20 и 21 апреля периодически ожидаются дождь и гроза, ночью возможны обильные осадки, усиление ветра до 13-15 метров в секунду. Температура воздуха днем составит +14+16, а вечером – +7+9 градусов.