Գուրգեն Եղիազարյան. Տիգրան Սարգսյանը բազում սխալներ է անելու
«Կարտոֆիլային և կաղամբային մեր երկրի վարչապետը վերանշանակվեց: Մենք չենք կարող ասել, թե մենք բանանային երկիր ենք»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը, խոսելով «Ի՞նչ կփոխվի ՀՀ-ի ներքաղաքական կյանքում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի վերանշանակումից հետո» թեմայի շուրջ, նման կարծիք հայտնեց ՍԴՀԿ անդամ Գուրգեն Եղիազարյանը:
«Սերժ Սարգսյանը Տիգրան Սարգսյանին վերանշանակեց նախևառաջ նրա համար, որ քննադատության սլաքը ուղղվի վարչապետին և քաղաքացիների ուշադրության կենտրոնում լինի Տիգրան Սարգսյանը, որովհետև նա բազում սխալներ է անելու»,- կարծում է Գ. Եզիազարյանը:
Խոսելով ներքաղաքական կյանքի և երկրում ստեղծված վիճակի մասին` Գ. Եզիազարյանը նկատեց, թե ինքը հակված չէ ասելու, որ «ցանկացածը կարող էր նախագահ ընտրվել, նույնիսկ էպոսագետը, բայց ոչ Րաֆֆին»:
«Ես Րաֆֆիի գործունեության մասին ասել եմ մինչև ընտրությունները, ասել եմ, որ սա մի ճանապարհ է, որը ոչ մի տեղ չի տանելու»,- եզափակեց խոսքը ՍԴՀԿ անդամ Եղիազարյանը:

“The prime minister of our potato or cabbage country has been re-appointed. We cannot say that Armenia is a banana country,” the member of Social Democrat Hunchakian Party (SDHP) Gurgen Yeghiazarian said at the meeting with reporters today, when responding to the question “What will change in Armenia’s domestic political life following the re-appointment of Prime Minister Tigran Sargsyan?”
“Serzh Sargsyan re-appointed Tigran Sargsyan above all so that criticism could be leveled at the prime minister because he will make numerous mistakes,” Yeghiazarian expressed an opinion.
When discussing the domestic political life and the situation in the country, Gurgen Yeghiazarian said that he is not inclined to say that “any person, including the epos expert, could have been elected president”.
“As for activities of Raffi Hovannisian, I said even prior to the presidential election that his path is one that leads to nowhere,” Yeghiazarian said in conclusion.