Բակո Սահակյանը մի շարք փոփոխությունների է իրականացրել կառավարությունում
Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 23-ին ստորագրել է հրամանագիր Լևոն Մնացականյանին ԼՂՀ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Լևոն Մնացականյանը նշանակվել է ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ՝ մինչև 2017 թվականի հուլիսի 12-ը պաշտոնավարման ժամկետով։
Նույն օրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի`վաղաժամկետ դադարեցվել են ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Ղահրամանյանի լիազորությունները՝ իր դիմումի համաձայն՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ։ Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Հակոբ Ղահրամանյանը նշանակվել է ԼՂՀ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար։

Президент Бако Саакян провел ряд кадровых перестановок в правительстве НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал указ, в соответствии с которым Левон Мнацаканян освобожден от должности министра по производственным инфраструктурам НКР согласно собственному заявлению в связи с переходом на другую работу. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Другим указом президента Левон Мнацаканян назначен председателем Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции НКР со сроком пребывания в должности до 12 июля 2017 года.
В тот же день глава государства подписал указ о досрочном приостановлении полномочий председателя Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции НКР Акопа Каграманяна, который указом президента назначен министром по производственным инфраструктурам.