ՀՅԴ. Պարոն Րաֆֆի Հովհաննիսյան, կա՛մ լռեցրու դրանց, կա՛մ զգույշ եղիր
ՀՅԴ նախընտրական շտաբը պատասխանել է «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Ստյոպա Սաֆարյանի հայտարարություններին:
«Մի' արեք
Նուրբ տղա է Ստյոպա Սաֆարյանը: Նուրբ լարերից կախված: Facebook-ի իր պատին իբր քննադատում է քաղաքապետարանին` տեղադրած թուջե նստարանների թանկ գնի համար, բայց նաև նրբորեն փորձում է քար նետել Դաշնակցության ուղղությամբ: Դաշնակցությունը քաղաքական կուսակցություն է, տղա՛: Հարց ունես, հասցեատիրոջը դիմիր: Նշածդ ձեռնարկության չորս հիմնադիրներից մեկը դաշնակցական է: Հետո՞:
Երեկ էլ այս նուրբը սոցիոլոգ էր դառել: Վստահ է` իրենք ընտրություններում ձայների ճնշող մեծամասնությունն են ստանելու, բայց վստահ չէ, թե Դաշնակցությունն ու ՀԱԿ-ը կհաղթահարեն շեմը: Սրանից ավելի նուրբ պատվերի հոտ է գալիս` թող այս ուժերը չանցնեն, որ Հանրապետականը մեծամասնություն ունենա:
Հարգելի՛ պարոն Րաֆֆի Հովհաննիսյան, կա՛մ լռեցրու դրանց, կա՛մ զգույշ եղիր, վերջում քեզ են վատ վիճակի մեջ դնելու: Պատվիրատուները հայտնի են»,-ասված է ՀՅԴ շտաբի հայտարարության մեջ:
Նկատենք, որ մոտ 14 ժամ առաջ Ստյոպա Սաֆարյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել էր.
«Հարց ՀՅԴ ընկերներին:
«Արմնյուզ» հեռուստաընկերության «Բանաձև» հաղորդման հյուր, ավագանու ՀՀԿ ցուցակի անդամ Նաիրա Կարապետյանը բազմանշանակ հայտնեց, որ Երևան քաղաքում տեղադրված գերթանկարժեք նստարանները (1 նստարանը արժե 165.000 դրամ, ինչը անպատկերացնելի թանկ է ու անհարկի ճոխություն) մատակարում է «Նիկոլ Դուման» ընկերությունը, որը կապ ունի ՀՅԴ-ի հետ: Նաիրա Կարապետյանի ակնարկն այն էր, որ նստարանները թանկ մատակարարում են, իրենք էլ թանկ գնում են, քանի որ էժան առաջարկ չկա: Վստահ եմ, որ էժան առաջարկ կլինի) կարող էր լինել, եթե մտքներին տեղ լիներ և ցանկանային այն գտնել: Բայց ՀՀԿ-ականի ակնարկի էությունն այն էր, որ եթե ինչ-որ մեկը շահում է դրանից, ապա դա ՀՅԴ-ական ընկերությունն է, քանի որ իրենք պարզապես «գնորդ են» (այլ ոչ թե ատկատչիկ):
Գնդակը ձեր դաշտում է, հարգելի ՀՅԴ-ականներ: Ի՞նչ կպատասխանեք. «Նիկոլ Դումանն» է գերշահույթներ ստանո՞ւմ` սահմանելով շուկայականից անհարկի բարձր գին, թե՞ քաղաքապատերանն է նման թիվ նկարում, իսկ իրականում ձեռքբերում այլ գնով:
Շաբաթներ առաջ «Ար» հեռուստաընկերության հաղորդման ժամանակ, որին մասնակցում էինք ես, Նաիրա Կարապետյանը, ՀՅԴ-ից Արթուր Եղիազարյանը, իմ կողմից բարձրացված այս հարցով նա այլ պատասխան տվեց (ես նշել էի, որ ըստ մասնագետների այդ նստարանները առավելագույնը կարող են արժենալ 100.000 դրամ, իսկ մեծաքանակ գնման դեպքում` ավելի էժան): Կարապետյանը մասնավորապես ասաց, որ այդ 100.000-ից դուրս մնացած գումարը` ամեն նստարանի համար շուրջ 65.000 դրամը կազմում են հարկերը (ավելացված արժեքի հարկ և այլն): Ակնհայտորեն, հիմա պատասխանը փոխվել է ու մեղադրանքը ուղղվում է ՀՅԴ-ի կողմը:
Հետաքրքիր է, ավելի քան միլիոնուկեսանոց դալանների ներկերի «թանկության» համար ո՞ւմ են մեղադրելու.... Այդ գումարով ամբողջական շենքեր ներկելու համար անհրաժեշտ Լատեքս ու նման ներկեր կարելի էր գնել...»:

АРФД предупреждает Р.Ованнисяна об исходящей от его соратников опасности
Предвыборный штаб АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) ответил на оставленную членом партии «Наследие» Степаном Сафаряном запись в социальной сети Facebook.
«Степа Сафарян – деликатный человек. На своей странице в Facebook он якобы осуждает мэрию за дорогие чугунные скамейки, но также деликатно пытается бросить камень в АРФД. „Дашнакцутюн” – политическая партия, если у тебя есть вопросы, обращайся по адресу. Один из 4 основателей отмеченного тобой предприятия – представитель АРФД. И что дальше?» – говорится в заявлении.
«А накануне этот утонченный субъект строил из себя социолога. Он уверен, что они на выборах получат подавляющее большинство голосов, но не уверен, что АРФД и АНК преодолеют необходимый барьер. Это пахнет более тонким заказом: пусть эти силы не пройдут, чтобы РПА получила большинство.
Уважаемый г-н Раффи Ованнисян, либо заставь их замолчать, либо будь осторожен, в итоге они тебя самого поставят в неловкое положение. Заказчики известны», - говорится в заявлении штаба АРФД.
Отметим, немногим ранее С. Сафарян на своей странице в социальной сети Facebook написал:
«Вопрос товарищам из АРФД.
Гость передачи „Банадзев” на телеканале „Армньюз”, член Совета старейшин Еревана от РПА Наира Карапетян многозначительно сообщила, что размещенные в Ереване сверхдорогие скамейки (165 000 драмов каждая, что невероятно дорого и неуместная роскошь) поставляет компания „Никол Думан”, которая связана с АРФД. Намек Наиры Карапетян заключался в том, что скамейки поставляются дорого, а они вынуждены их дорого покупать, поскольку дешевых предложений нет. Я уверен, что дешевые предложения могли бы быть (будут), если бы они захотели найти. Но намек представителя РПА заключался в том, что если кто-то от этого и выигрывает, то это компания, связанная с АРФД, так как они просто являются „закупщиками” (а не откатчиками).
Мяч на вашей половине поля, уважаемые представители АРФД. Что вы ответите? Сверхприбыли получает компания „Никол Думан”, устанавливая цены выше рыночных, или такие цифры рисует мэрия, закупая эти скамейки на самом деле по другой цене?
Несколько недель назад, когда я, Наира Карапетян и Артур Егиазарян из АРФД принимали участие в передаче на телеканале „АР”, Наира Карапетян на мой аналогичный вопрос дала другой ответ. Я тогда отметил, что, по оценкам экспертов, эти скамейки могут стоить не более 100000 драмов, а при приобретении оптом цена будет еще дешевле. Н.Карапетян, в частности, отметила, что помимо этих 100000 драмов, еще 65000 драмов составляют налоги (НДС и пр.) Как видим, сейчас ответ изменился и обвинение направлено в адрес АРФД».