Արա Երնջակյան. Տարոն Մարգարյանը ջիգյարով տղա է
«Այսօր մենք եկել ենք հաշվետու լինելու ձեզ և ներկայացնելու մեր նոր ծրագրերը, որոնք իրատեսական են և թույլ են տալու ավելի լավ Նոր Նորք կառուցել»,- այսօր Երևանի ավագանու ընտրությունների նախընտրական քարոզչության շրջանակներում Նոր Նորք վարչական շրջանի ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Երևանի գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ-ի ցուցակը գլխավորող Տարոն Մարգարյանը:
«Մենք, շփվելով Նոր Նորքի բնակիչների հետ, բացահայտել ենք նրանց հուզող խնդիրները և փորձելու ենք լուծել վերոնշյալ խնդիրները»,- ասաց քաղաքապետի թեկնածուն:
Նրա խոսքով՝ Նոր Նորքում դեռևս կան կանաչապատման, լուսավորության, կտուրների և վերելակների վերակագնման խնդիրներ և այդ խնդիրները իրենց լուծումն են գտնելու առաջիկա տարիներին:
«Մեր մրցակիցները խոսում են միայն կուտակված խնդիրներից, սակայն 4 տարիների ընթացքում անհնար է լուծել քսան տարվա կուտակված խնդիրները»,- նշեց Տ. Մարգարյանը:
Նա ասաց, որ իրենց օրակարգում է լինելու Երևանի համաչափ զարգացման ծրագիրը. «Ինձ համար հոգեհարազատ են բոլոր վարչական շրջանները: Ավելի լավ Երևան ունենալու համար պետք է սկսել բակերից, վարչական շրջաններից»,- ասաց քաղաքապետի թեկնածուն:
Իր հերթին, Երևանի ավագանու անդամ Արա Երնջակյանը իր ելույթում նշեց, որ Տարոն Մարգարյանը իր ելույթում խոսում է Երևանի հուզող խնդիրների, ցավերի մասին, իսկ իրենց հակառակորդները բարձրացնում են ինչ-որ քաղաքական հարցեր:
«Ես կոչ եմ անում ձեզ քվեարկել Տարոն Մարգարյանի, երիտասարդ քաղաքապետին, ով ջիգյարով տղա է և ուղն ու ծուծով գիտի Երևանի խնդիրները»,- ասաց Երնջակյանը:

Тарон Маргарян встретился с жителями административного района Нор Норк
«Сегодня мы пришли всей командой, чтобы отчитаться перед вами и представить новые программы, которые реалистичны и позволят сделать Нор Норк лучше», - заявил на сегодня в ходе встрече с жителями административного района Нор Норк действующий мэр столицы Тарон Маргарян, возглавляющий список Республиканской партии Армении (РПА) на выборах в Совет старейшин Еревана.
«В ходе общения с жителями общины мы узнали о всех волнующих их проблемах и попытаемся решить их», - заявил он.
По его словам, в общине Нор Норк все еще есть проблемы, связанные с озеленением, освещением, ремонтом и восстановлением лифтов и кровли зданий, которые будут решены в предстоящее время.
«Наши оппоненты говорят только о накопившихся проблемах, однако в течение 4 лет невозможно решить проблемы, которые накопились за двадцать лет», - отметил Т.Маргарян.
Он отметил, что в повестке его команды находится программа равномерного развития Еревана. «Я уделяю одинаковое внимание всем общинам Еревана. Чтобы иметь лучший Ереван, мы должны начать с благоустройства административных общин», - заявил Т.Маргарян.
В свою очередь, член Совета старейшин Еревана Ара Ерджакян отметил, что Тарон Маргарян в своих выступлениях открыто говорит о проблемах Еревана.
«Я призываю вас проголосовать за Тарона Маргаряна, молодого мэра, прекрасно осведомленного обо всех проблемах Еревана», - сказал А.Ерджакян.