Ռ. Առաքելյան. ՀՅԴ-ի իրականացրած գործընթացները համոզիչ են
«Մեր քարոզարշավը բավականին հաջող է անցնում և այն ընտրազանգվածը, որ մենք ունեցել ենք բոլոր ընտրությունների ժամանակ, նրանք մեզ հետ են` մեր կողքին»,- այսօր, անդրադառնալով նախընտրական զարգացումներին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՅԴ անդամ, նախկին ԱԺ պատգամավոր Ռուզան Առաքելյանը:
«Արդեն երկրորդ անգամ քաղաքապետի ընտրությունները վերագրում են անձի ընտրության: Ժողովրդի մոտ կա երևույթի ոչ ճիշտ ըմբռնում, թե իրենք գնում են անձի ընտրելու: Մենք պարտավորություն ենք վերցրել մեզ վրա` ժողովրդին համոզել, որ սա քաղաքական ուժերի ընտրություն է»,- նշեց բանախոսը:
Ռ. Առաքելյանն անդրադարձավ նաև ՀՅԴ նախընտրական ծրագրի առանձնահատկություններին և ասաց. ««Դաշնակցությունն» առաջարկում է ապագա ավագանու մեջ ստեղծել հանձնաժողով, որը պետք է վերահսկի Երևան քաղաքի բյուջեն: Ու ամենակարևոր հանգամանքն այն է, որ այդ հանձնաժողովը պետք է ղեկավարի ընդդիմությունը»:
Նրա խոսքով` երկրորդ սկզբունքային հարցն էլ այն է, որ ավագանու մեջ ընդգրկված ընդդիմադիր քաղաքական բոլոր ուժերը միավորվեն և քաղաքապետ դառնա ընդդիմադիր գործիչ` որպես միասնական թեկնածու:
Անդրադառնալով ՀՅԴ-ի ընտրազանգվածին, բանախոսը հավելեց. «Մտավորական մի զանգված կա, որը վստահում է ուղղակի «Դաշնակցությանը»` որպես քաղաքական ուժի` ոչ միայն արտաքին քաղաքականության, այլև հենց ներքաղաքական խնդիրների հետ կապված: Դա նշանակում է, որ այն գործընթացները, որոնք ՀՅԴ-ն իրականացրել է, ժողովրդի համար համոզիչ են»:

Ruzan Arakelian: ARFD’s processes are convincing
“Our election campaign is proceeding quite successfully. Those voters who supported us in the previous elections are also supporting us now,” ARF- Dashnaktsutyun Party member, former parliamentary deputy Ruzan Arakelian told reporters today, when discussing the pre-election developments in the country.
She said that ARFD has held meetings with voters in Yerevan yards.
“For the second time, we have witnessed attempts to turn the mayoral elections into elections of a person. People have incorrect perception of this phenomenon: they go to the polls to vote for a particular person. We must convince people that these are elections of political forces,” she noted.
Speaking about peculiarities of the election program of ARFD, she said:”ARFD proposes that a commission for controling the budget of Yerevan should be set up at Yerevan Council of Elders. It is important that the opposition head the commission”.
In her words, the second important issue is the consolidation of the opposition political forces making part of the Council of Elders. She stressed that an opposition member as a single candidate should be elected as Yerevan mayor.
As regards the electorate of ARFD, R. Arakekian noted that some part of the Intelligentsia trusts their party as a political force capable of solving both foreign-policy and domestic problems. “It means that the processes implemented by ARFD are convincing to the people,” she stated.