Տիգրան Սարգսյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը չեն հանդիպել. Ն. Զոհրաբյան
Մամուլում կարելի է հանդիպել «ապուշագույն» հրապարակումների, որ նույնիսկ աբսուրդից անցնում են: Aysor.am-ի հետ զրույցում, մեկնաբանելով մամուլի այն հրապարակումը, թե վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ու ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի միջև հանդիպում է եղել, ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նույնիսկ հրապարակումներ կան, շարունակեց խոսքը Ն. Զոհրաբյանը, որ հերքելուց հետո շարունակում են հետևողականորեն զարգացնել սցենարը:
«Գրում են, թե վարչապետն ու պարոն Ծառուկյանը հանդիպել են, գրում են նրանց խոսկացության և պայմանավորվածության մասին…. Կարելի էր վարչապետի մամուլի ծառայությունից ճշտել, թե եղե՞լ է նման հանդիպում, թե ոչ»,- ասաց Զոհրաբյանը և հավելեց, թե եթե նման հանդիպում չի եղել, ապա նախարարի պորտֆելների հարցը նույնպես հորինված է:
Պատգամավորը կարծում է, որ մամուլի նման հրապարակումները որոշակի խնդիր ունեն. «Պատվեր են ստացել, և դրա շրջանակում սկսում են ստեղծագործել` անկախ նրանից նման բան եղել է, թե ոչ»:

Наира Зограбян: Гагик Царукян не встречался с премьер-министром Армении
В средствах массовой информации можно встретить совершенно «идиотские» публикации, иногда доходящие до абсурда», - заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am секретарь парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Наира Зограбян, комментируя в публикации СМИ о состоявшейся между премьер-министром Тиграном Саркисяном и лидером «Процветающей Армении» Гагиком Царукяном встрече.
По ее словам, есть даже публикации, после опровержения которых, последовательное развитие сценария все равно продолжается.
«Пишут о том, что премьер-министр и господин Царукян встречались, пишу о подробностях беседы между ними и о договоренностях… Ведь можно уточнить в пресс-службе премьер-министра, была такая встреча или нет», - отметила Наира Зограбян. По ее словам, если подобная встреча не состоялась, то вымышленным является и вопрос министерских портфелей.
Депутат считает, что подобные публикации решают определенные задачи. «Получили заказ и в рамках этого заказа начинают сочинять, независимо от того, произошло ли это в действительности или нет», - заявила депутат.