Վ. Արամյան. Հ. Բագրատյանը տարրական սխալներ է թույլ տալիս
«Հրանտ Բագրատյանն իրեն վերագրում է բարձրագույն տնտեսագիտական տիտղոսներ, սակայն տարրական սխալներ է թույլ տալիս: Նա իր ֆեյսբուքյան գրության մեջ խառնել է դեֆլյատորը: Դեֆլյատորը չի ներառում ներմուծման գների փոփոխությունը, իսկ սպառողական գները դրանք ներառում են: Այդ պատճառով էլ դեֆլյատորը 2012 թ. կազմել է -1.6%, իսկ սպառողական գների աճը` 2.6%»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանը:
Հիշեցնենք, որ Հ. Բագրատյանն իր ֆեյբուքյան էջում գրել էր, որ կառավարությունը թվերի մանիպուլյացիաների միջոցով է ստացել 7.2% տնտեսական աճ:

“Hrant Bagratian says he has highest academic titles as an economist, but he makes elementary errors. He made a mistake related to deflator on his Facebook page recently. A deflator does not include the change in import prices, whereas consumer prices include this change. For this reason the deflator in 2012 was 1.6%, while the growth in consumer prices made 2.6%, “Deputy Finance Minister Vardan Aramian told reporters today.
We would remind you that Hrant Bagratian wrote on Facebook that the government achieved 7.2% economic growth through manipulation of figures.