Վ. Բոստանջյան. 7 % տնտեսական աճը փուչիկ չէ
«Հայաստանում 2012թ-ին գրանցվեց որոշակի տնտեսական աճ, անկախ նրանից, որ ՀՀ քաղաքացիներն իրենց մաշկի վրա դա չզգացին»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց տնտեսագետ, ԲՀԿ անդամ Վարդան Բոստանջյանը:
«Հայաստանի ազգային վիճակագրական ծառայությունը իրականությունն է ներկայացնում և առաջիկայում հաստատ կունենանք առաջընթաց»,- ի պատասխան հարցին` ինչ կարծիք ունի ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի այն հայտարարության վերաբերյալ, որ 7 % տնտեսական աճը փուչիկ է, ասաց Բոստանջյանը:
Վ. Բոստանջյանը դրական գնահատեց նաև վարչապետի վերանշանակումը, քանի որ իր կարծիքով, վարչապետը կարող է իրագործել իր առջև դրված խնդիրները:
«Տիգրան Սարգսյանի հետ աշխատել եմ 1980-ական թթ. և վստահ եմ, որ նա կկարողանա իրագործել իր առջև դրված խնդիրները: Կառավարության հնարավորությունները շատ մեծ չեն, սակայն չեմ կարծում, որ կառավարության անդամներից որևէ մեկը վատ ուղղությամբ կտանի այդ արդյունքները»,-ասաց նա:
Նրա կարծիքով` կառավարությունը առաջին հերթին պետք է ուշադրություն դարձնի ներդրումների ներգրավմանը, քանի որ միայն դա կարող է նպաստել տնտեսության զարգացմանը:

Правительство Армении должно обратить внимание на привлечение инвестиций
«В 2012 году в Армении был зафиксирован определенные экономический рост, хотя граждане республики на себе его не ощутили», - заявил журналистам экономист, член партии «Процветающая Армения» Вардан Бостанджян.
Комментируя заявление своего однопартийца Наиры Зограбян о том, что семипроцентный экономический рост является фарсом, В.Бостанджян отметил, что Национальная статистическая служба Армении представляет реальные цифры, и в скором времени прогресс станет ощутимым.
Он также положительно оценил переназначение премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна, считая, что ему удастся выполнить поставленные задачи.
«Возможности правительства не велики, но я не думаю, что кто-то из членов правительства будет работать не в нужном направлении. В первую очередь, правительство должно обратить внимание на привлечение инвестиций, поскольку именно этот шаг может содействовать развитию экономики», - заявил В.Бостанджян.