«Բարև Երևանը» դատապարտում է քարոզարշավի խոչընդոտման դեպքերը
Երեկ` ապրիլի 28-ին, Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում «Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքի քարոզարշավի ընթացքում մի քանի անգամ խոչընդոտվեց քաղաքացիների հետ հանդիպումը. նախ կտրեցին հոսանքալարը, ապա այն վերանորոգելուց հետո հոսանքազրկեցին ողջ շենքը: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել «Բարև Երևան» դաշինքի մամուլի ծառայությունը:
Երբ միջոցառման կազմակերպիչները փորձեցին անհրաժեշտ հոսանքը հայթայթել այլ աղբյուրից՝ ՀՀԿ շտաբից դուրս եկած երիտասարդները հրահրեցին քաշքշուկ, որը դադարեցվեց ոստիկանների միջամտությունից հետո:
«Բարև Երևան» կուսակցությունների դաշինքի շտաբը դատապարտում է ՀՀԿ որդեգրած այս գործելոճը և ոստիկանությունից պահանջում ձեռնարկել համապատասխան միջոցներ` բացահայտելու և պատասխանատվության ենթարկելու սադրիչներին, ինչպես նաև ապահովելու դաշինքի կազմակերպած հետագա միջոցառումների կարգուկանոնը և մասնակիցների անվտանգությունը:

“During the election campaign of Hello Yerevan bloc of parties in Kanaker-Zeytun district of Yerevan yesterday – on April 28, several attempts were made to disrupt the meeting with citizens: at first a transmission line was broken, then the power supply of the whole building was shut off,” says the statement of the headquarters of Hello Yerevan bloc of parties.
When the meeting organizers tried to connect to another source of power, a group of young people from the headquarters of Republican Party of Armenia (HHK) provoked a scuffle that ended only after the intervention of police.
“The headquarters of Hello Yerevan bloc of parties condemns such behavior of HHK members and demands that the police take the appropriate measures in order to find and punish those guilty and to ensure order and the security of participants of events to be organized by the bloc,’ the statement reads.