Գագիկ Բեգլարյանը պաշտոնից ազատել է Արա Հովսեփյանին
Ղեկավարվելով ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի պահանջներով՝ ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի պաշտոնակատար Գագիկ Բեգլարյանի հրամանով 2013թ. ապրիլի 26-ին աշխատանքից ազատվել է «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման կազմակերպություն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության գլխավոր գործադիր տնօրեն Արա Հովսեփյանը։ Այս մասին տեղեկանում ենք Տրանսպորտի և կապի մամուլի ծառայությունից:
2013թ. ապրիլի 26-ին «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի իրականացման կազմակերպություն» ՊՈԱԿ-ի գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Արթուր Կորյունի Սարգսյանը՝ մինչև գլխավոր գործադիր տնօրենի թափուր պաշտոնը մրցույթի արդյունքում հաղթող ճանաչված մասնակցի կողմից զբաղեցնելը։

Уволен директор ГНКО по реализации программы «Север – Юг» Ара Овсепян
И.о. министра транспорта и связи Армении Гагик Бегларян, руководствуясь требованиями ст. 110 Трудового кодекса РА, 26 апреля с.г. подписал указ об освобождении с занимаемой должности исполнительного директора Государственной некоммерческой организации по реализации международной инвестиционной программы автотранспортного коридора «Север – Юг» Ара Овсепяна. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
Согласно информации, в тот же день временно исполняющим обязанности генерального директора ГНКО по реализации международной инвестиционной программы автотранспортного коридора «Север – Юг» был назначен Артур Саркисян. Он назначен до вступления в должность участника, признанного победителем по итогам конкурса на замещение вакантной должности генерального исполнительного директора.