Այսօր Հայաստան կժամանի Իրանի գլխավոր դատախազը
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի հրավերով այսօր աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Իրանի Իսլամական Հանրապետության գլխավոր դատախազ՝ Ղոլամհոսեյն Մոհսենի Էժեիի գլխավորած պատվիրակությունը։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ դատախազության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Եռօրյա այցի ընթացքում կողմերը կքննարկեն մասնավորապես անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարում միմյանց իրավական օգնություն ցուցաբերելու, քաղաքացիների ու իրավաբանական անձանց իրավունքների ու ազատությունների պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր։
Բանակցությունների արդյունքում նախատեսվում է, որ Հայաստանի Հանրապետության և Իրանի Իսլամական Հանրապետության գլխավոր դատախազները կստորագրեն համագործակցության մասին Հուշագիր։

Iran’s Prosecutor General to arrive in Armenia today
At the invitation of Prosecutor General of Armenia Agvan Hovsepian, Iran’s Prosecutor General Gholam-Hossein Mohseni-Ejei will arrive in Armenia today for a three-day working visit, according to the press service of Armenian Prosecutor General’s Office.
During the visit, the sides will discuss issues related to provision of legal assistance to each other in the fight against transnational crime and the protection of rights and freedoms of citizens and legal entities.
As a result of negotiations, the Prosecutors General of Armenia and Iran are expected to a sign a memorandum on cooperation.