Վ. Օսկանյան. ԲՀԿ-ն պետք է գնահատել վերջին մեկ տարվա գործունեությամբ
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության գործունեությանը գնահատական պետք է տալ միայն վերջին տարվա կտրվածքով, այն պահից, երբ խորհրդարանական ընտրություններից առաջ ԲՀԿ-ն փոխեց իր քաղաքական կուրսն ու դուրս եկավ կոալիցիայից: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԲՀԿ պատգամավոր, Երևանի ավագանու ընտրություններում ԲՀԿ ցուցակը գլխավորող Վարդան Օսկանյանը.
«Քաղաքականության մեջ երկու ուժերի՝ իրարից բաժանվելն ու հետագայում իրար քննադատելը նորմալ երևույթ է, հասկացեք դա: Եվ հիմա ասել, թե ինչ են արել ներկայիս ավագանու ԲՀԿ-ական 17 անդամներն անցած 4 տարիների ընթացքում` սխալ է : Այն ժամանակ բոլորվին այլ ԲՀԿ էր»,- ասաց Վարդան Օսկանյանն ու ավելացրեց.
«Այսօր ԲՀԿ-ն հանդես է գալիս այլ տեսակետներով` այլընտրանքային, իսկ ինձ հարցնեք` ընդդիմադիր: Եկեք չվախենանք ընդդիմություն բառից: Ընդդիմությունը ուզում է ինչ-որ բան անել երկրի իրավիճակի լավացման համար»:
Վարդան Օսկանյանն անդրադարձավ նաև կոալիցիայի գործունեությանը՝ ընդգծելով, որ այսօր Հայաստանում կա մեկ քաղաքական ուժ, որը մեծամասնություն է և մյուսներ, որոնք ֆոն են կազմում, այդ թվում` կոալիցիայի կազմում.
«Վաղը, եթե անգամ ՕԵԿ-ը հանդես կգա ընդդիմադիր դիրքերից, ես անձամբ չեմ ասի` դուք ժամանակին սենց եք արել, սենց եք ասել: Պետք է հասկանալ, որ կոալիցիայում նրանք դեմ քվեարկեն, թե` ոչ, բան չի փոխվի: Այլ ուժի կողմից կա մեծամասնություն»,- ասաց Վարդան Օսկանյանը:

Вардан Осканян: Нужно оценивать деятельности ППА лишь за последний год
Оценку деятельности партия «Процветающая Армения» нужно давать лишь с момента, когда до парламентских выборов партия сменила свой политический курс и вышла из коалиции. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламента от «Процветающей Армении» Вардан Осканян, возглавляющий предвыборный список партии на предстоящих 5 мая выборах в Совет старейшин Еревана.
«Поймите, в политике нормальное явление, когда две политические силы расходятся и в дальнейшем начинают критиковать друг друга. Посему, говорить сейчас о том, чем занимались 17 членов партии «Процветающая Армения» в Совете старейшин Еревана в течение прошедших четырех лет – неправильно. Тогда «Процветающая Армения» была совершенно другой», - сказал Вардан Осканян.
«Сегодня «Процветающая Армения» выступает с других позиций – альтернативных, а если спросите меня, – с оппозиционных. Давайте, не будем бояться слова оппозиция. Оппозиция хочет что-то сделать для улучшения ситуации в стране», - отметил он.
Вардан Осканян обратился также к деятельности коалиции, подчеркнув, что сегодня в Армении есть одна политическая сила, которая составляет большинство, и другие – составляющие фон, в том числе и в составе коалиции.
«Завтра, если даже партия «Оринац еркир» выступит с оппозиционных позиций, я лично не буду говорить: вы в свое время делали то или это. Нужно понять, что от того, будут ли они голосовать в коалиции «за» или «против», ничего не изменится, поскольку есть сила, составляющая большинство», - заявил В.Осканян.