Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Անդրանիկի որդի Տարոնը չի լինելու Երևանի քաղաքապետ
«Ոչ մեկը 40 տոկոս չի վերցնում: Դուք բոլորդ՝ Դաշնակցություն, ՀԱԿ, ԲՀԿ, ՀՀԿ, ՕԵԿ, Առաքելություն և Երևանի բնակիչ, եթե ուզում եք կեղծիքից դուրս գալ, ապա մայիսի 5-ից հետո ունենալու եք նոր վիճակ և այդ նոր վիճակն առանց «Բարև Երևան» դաշինքի չի լուծվելու»,-Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց «Ժառանգհություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` կոչ անելով բոլոր քաղաքական ուժերին համախմբել և միասին գործել:
Նա նշեց, որ ապրիլի 9-ի երդումից հետո իրենց ոչինչ հետ չի պահելու. «Մենք մեր երդմամբ ասացինք, որ չենք նահանջելու, չենք ընկրկելու, չենք վաճառվելու և դրա համար ում ուզում է Երևանի բնակիչը՝ թող ընտրի, պատասխանատվությունը բոլորիս վզին է»:
Մայիսի 5-ին, Ր. Հովհաննիսյանի խոսքով, Երևանն ունենալու է նոր քաղաքապետ և նոր քաղաքապետարան. «Մայիսի 5-ից հետո Անդրանիկի որդի Տարոնը չի լինելու Երևանի քաղաքապետ»:

R. Hovannisian: Margarian will no longer be Yerevan mayor after May 5
There will be an entirely different situation in Yerevan following the May 5 elections to the Yerevan Council of Elders. The leader of Heritage party Raffi Hovannisian made this statement at the rally in Liberty Square of Yerevan today.
In his words, in case of free and fair elections, Hello Yerevan bloc of parties will be the leader. He urged the opposition political forces to unite and act jointly.
He said that after the vow taken on April 9, nothing keeps them anymore. “We took a vow not to retreat. It is up to Yerevan residents to decide whom to elect because responsibility lies on all of us,” Raffi Hovannisian stated.
According to him, Taron Margarian, the son of Andranik Margarian, will no longer be Yerevan Mayor after May 5. “Yerevan will have a new mayor and a new municipality,” Raffi Hovannisian said in conclusion.