Րաֆֆի Հովհաննիսյան. Անդրանիկի որդի Տարոնը չի լինելու Երևանի քաղաքապետ
«Ոչ մեկը 40 տոկոս չի վերցնում: Դուք բոլորդ՝ Դաշնակցություն, ՀԱԿ, ԲՀԿ, ՀՀԿ, ՕԵԿ, Առաքելություն և Երևանի բնակիչ, եթե ուզում եք կեղծիքից դուրս գալ, ապա մայիսի 5-ից հետո ունենալու եք նոր վիճակ և այդ նոր վիճակն առանց «Բարև Երևան» դաշինքի չի լուծվելու»,-Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց «Ժառանգհություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը` կոչ անելով բոլոր քաղաքական ուժերին համախմբել և միասին գործել:
Նա նշեց, որ ապրիլի 9-ի երդումից հետո իրենց ոչինչ հետ չի պահելու. «Մենք մեր երդմամբ ասացինք, որ չենք նահանջելու, չենք ընկրկելու, չենք վաճառվելու և դրա համար ում ուզում է Երևանի բնակիչը՝ թող ընտրի, պատասխանատվությունը բոլորիս վզին է»:
Մայիսի 5-ին, Ր. Հովհաննիսյանի խոսքով, Երևանն ունենալու է նոր քաղաքապետ և նոր քաղաքապետարան. «Մայիսի 5-ից հետո Անդրանիկի որդի Տարոնը չի լինելու Երևանի քաղաքապետ»:

Раффи Ованнисян: После 5 мая Тарон Маргарян более не будет мэром Еревана
После выборов в Совет старейшин 5 мая в Ереване сложится совершенно иная ситуация. Об этом заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы в Ереване лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
Как отметил Р.Ованнисян, в случае свободных и справедливых выборов союз партий «Здравствуй, Ереван» будет лидировать, так как, по его словам, пока никому не удавалось получить 40% голосов избирателей. При этом лидер партии «Наследие» призвал оппозиционные политические силы сплотиться и действовать вместе.
Он отметил, что после 9 апреля их ничего не удерживает. «Мы принесли свою клятву и не собираемся отступать. Житель Еревана сам должен решить, кого избрать, поскольку ответственность лежит на всех нас», - отметил Р.Ованнисян.
По словам Раффи Ованнисяна, после 5 мая Тарон Маргарян, сын Андраника Маргаряна, более не будет мэром Еревана. «У Еревана будет новый мэр и новая мэрия», - резюмировал Раффи Ованнисян.