Վ. Բաբայան. Պատվիրված հոդվածներ գրելու համար ուշքներն իրենցը չէ
«Կարծում եմ, բոլոր հնարավոր միջոցներն ու բոլոր տարբերակները մենք օգտագործեցինք, որպեսզի հանրությունը ծանոթանա մեր ծրագրերին ու մոտեցումներին: Բազմաթիվ հանդիպումներ ենք ունեցել հասարակական տարբեր շերտերի հետ ու կարծում եմ՝ վաղվա մեր բազմահազարանոց հանրահավաքը կլինի մեր քարոզարշավի ամփոփումը»,- այսօր, անդրադառնալով նախընտրական քարոզարշավին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Վահան Բաբայանը:
Բանախոսն անդրադարձավ նաև ԲՀԿ-ի կողմից ընտրակաշառք բաժանելու մասին լուրերին և նշեց, որ ինքը նորմալ է գնահատում` «մարդիկ պարապ են մնացել, անելիք չունեն և պատվիրված հոդվածներ գրելու համար ուշքներն իրենցը չէ»:
«Ես ցավում եմ, որ «Ժառանգություն» կուսակցության տվյալ ներկայացուցիչը էն կարգի անլուրջ մարդ դուրս եկավ, որ հայտարարում է, թե ԲՀԿ-ն ընտրակաշառք է բաժանում»,- անդրադառնալով Դ. Սանասարյանի` ԲՀԿ-ի ընտրակաշառք բաժանելու վերաբերյալ հայտարարությանը, նշեց Վ. Բաբայանը, ապա կարծիք հայտնեց, որ ընտրարշավում «Ժառանգության» ու Ր. Հովհաննիսյանի հույսերը չեն արդարացել և այժմ արդեն ուզում են ԲՀԿ-ի վրա ցեխ շպրտել:
«Կարծում եմ՝ սա շատ անհարիր մոտեցում է և եթե փաստեր կային, թող որևէ մեկը վեր կենար հայտարարեր, որ այսինչ տեղում այսինչ մարդը այսինչ բանն է արել»,- ընդգծեց նա:
Պատգամավորը նաև հավելեց, որ տարբեր հասցեներում մեծ քանակությամբ մարդիկ են գրանցվում: Նրա խոսքով` հայտնաբերվել են դեպքեր, որ մեկ բնակարանի վրա նախագահական ընտրությունների ժամանակ գրանցված է եղել 5 հոգի, իսկ այս պահի դրությամբ այդ թիվը դարձել է 20 կամ 30:

Ваан Бабаян: ППА сделала все, чтобы представить свои программы и подходы
«Партия «Процветающая Армения» использовала все возможные средства и варианты, чтобы представить общественности свои программы и подходы. Мы провели многочисленные встречи с представителями различных слоев общества и считаем, что завтрашний многотысячный митинг нашей партии станет обобщением предвыборной кампании», - заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Ваан Бабаян.
Обратившись к муссируемым разговорам о подкупе избирателей партией «Процветающая Армения», В.Бабаян отметил, что спокойно относиться к подобным слухам, поскольку «людям делать нечего и они с большим удовольствием пишут заказные статьи».
«Мне жаль, что представитель партии «Наследие» оказался столь несерьезным человеком, чтобы заявить о том, якобы «Процветающая Армения» раздает избирательные взятки», - отметил В.Бабаян, касаясь заявления Д.Санасаряна относительно раздачи взяток избирателям «Процветающей Арменией».
Он выразил мнение, что, судя по всему, надежды партии «Наследие» и Раффи Ованнисяна в ходе предвыборной кампании не оправдались и сейчас они пытаются поливать грязью «Процветающую Армению».
«На мой взгляд, это недостойный подход и если у них были такие факты, нужно было четко и открыто сказать, кто, где и чем занимался», - подчеркнул В.Бабаян.
Депутат также отметил, что в Ереване по различным адресам идет процесс регистрации людей. По словам В.Бабаяна, выявлены случаи, когда в одной квартире во время президентских выборов были зарегистрированы 5 человек, а сейчас это число достигло 20 или 30 человек.