««Բարև, Երևանը» մրցավազքի է դուրս եկել «դոպինգ» օգտագործած ՀՀԿ-ի հետ»
«Բարև, Երևան» դաշինքը մրցավազքի է դուրս եկել մի քաղաքական ուժի հետ, որը «դոպինգ» է օգտագործել: Լրագրողների հետ հանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը` հավելելով, թե Ավագանու ընտրություններում իրենց մրցակիցը միայն ՀՀԿ-ն է:
«Այս կուսակցությունը երկար տարիներ զբաղվել է միայն երկիրը սասանելով, նա պետք է հեռանա»,- ասաց պատգամավորը:
Պատասխանելով հարցին, թե ընտրություններում իրենց դաշինքը կկարողանա՞ հավաքել այնքան ձայն, որքան հավաքեց նախագահական ընտրությունների ժամանակ, Զ. Փոստանջյանը հիշեցրեց, որ «Բարև, Երևան» դաշինքը վերկուսակցական է, որում տեղ են գտել երևանցիներ, ովքեր իրենց ավանդն են ներդրել հասարակության կայացման գործում։

Z. Postanjian: Only HHK is the rival of Hello Yerevan bloc
Hello Yerevan bloc of parties has entered the election race with a political force that used a “dope”, the deputy of “Heritage” parliamentary faction Zaruhi Postanjian told reporters today.
According to her, only Republican Party of Armenia (HHK) is the rival of Hello Yerevan in the May 5 elections to the Yerevan Council of Elders.
“This political force has messed up the country for many years so it must go,” Z. Postanjian noted.
When asked if Hello Yerevan bloc of parties will be able to collect as many votes in the Yerevan municipal elections as it managed in the last presidential election. Ms. Postanjian replied that the bloc is an “over-party” organization composed of Yerevan residents who have made a contribution to the establishment of society.